حیات الغیب، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با مشارکت نهادهای انقلابی و دستگاه‌های مختلف در حوزه های تبلیغی، ارتباطی، فرهنگی و اطلاع رسانی فعالیت می‌کند.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام سید لطف الله حیات الغیب صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همواره تلاش دارد به عنوان یک بلندگو و دیده بان نظام و انقلاب باشد و وابسته به هیچ گروه خاصی نیست و متعلق به نظام است و از حیثیت نظام، حضور، مردم و آگاهی دفاع می کند و زیر نظر رهبری و با حمایت مردم انجام می شود.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دنبال ایجاد وحدت و تقویت جایگاه ولایت است افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ۱۲ مرداد ماه ۵۹ با موافقت حضرت امام خمینی (ره) تاسیس و این شورا زیر نظر رهبری قرار دارد و با مشارکت نهادهای انقلابی و دستگاه‌های مختلف در حوزه های تبلیغی، ارتباطی، فرهنگی و اطلاع رسانی فعالیت می کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان بیان کرد: نظام اسلامی بر پایه و جایگاه مردمی است و برای رسیدن به آرمان های واقعی و قله‌های رفیع حضور مردم نیاز بود در این راستا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشکیل شد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در مورد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی می‌فرماید که این شورا یکی از کهن ترین و پرسابقه ترین نهادهای نظام است و این اهمیت دارد که بر اساس نیاز واقعی و صادقانه در کشور به وجود بیاید و در طول سالیان متوالی با تحولات گوناگون آن نیاز را همواره مورد نظر داشته باشد که شورای تبلیغات اسلامی از این قبیل مجموعه هاست و به حمدالله این خصوصیات را دارد.

حیات الغیب عنوان کرد: در واقعه ۹ دی آن حرکت عظیم مردم اگر نبود فتنه‌گران خوابهای آشفته و بدی را برای نظام دیده بودند و می‌خواستند نظام را برانداز کنند که با آگاهی، بصیرت و هوشیاری مردم و رهبر معظم انقلاب به موقع اقدام شد.

وی با اشاره به اهداف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: ایجاد بستر مناسب برای تعظیم شعائر الهی و ایام الله، تعمیق باورها، ارزش‌ها و ترویج فرهنگ انقلابی گری و افزایش انگیزه، مشارکت مردم و حضور گسترده آنها در مقاطعی که نیاز است، زنده نگه داشتن مناسبت‌های انقلاب اسلامی، تجدید میثاق با آرمان های انقلاب توسط شورای فرهنگی، برگزاری مراسمات عمومی داخل و خارج کشور، تقویت و تحکیم ارزش ها و ارکان انقلاب نظام، اتخاذ تدابیر، سیاست ها و خط مشی ها و تنظیم تقویم مناسبت های سالیانه، سازماندهی و مدیریت برگزاری مراسم و مناسبت های کشور در کل شورای هماهنگی وظیفه هدایت ادارات و ارگانها را برای برگزاری مراسمات خوب و در شان نظام بر عهده دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به فعالیت های عمده این شورا افزود: فعالیت این شورا در روزهای ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی، ۱۴ خرداد بزرگداشت ارتحال امام، برگزاری قیام خونین ۱۵ خرداد، ۷ تیرماه برگزاری بزرگداشت حادثه انفجار ریاست جمهوری، ۸شهریور بزرگداشت شهیدان باهنر و رجایی، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، یوم الله ۱۳ آبان کشتار دانش‌آموزان به دست رژیم پهلوی، برگزاری روز جهانی قدس ،عید سعید فطر ،حماسه ۹ دی ،جشن های نیمه شعبان و بالاترین و بهترین آنها مراسم دهه مبارکه فجر است.

وی خاطرنشان کرد: مردم همیشه در همه صحنه برای حفظ نظام و انقلاب بدون هیچ چشم‌داشتی حضور داشته اند و همیشه پشتیبان نظام و ولی فقیه بوده اند که وظیفه ماست قدردان حضور گسترده مردم در مراسمات باشیم و دیدیم که در آخرین مراسم شهادت سردار سلیمانی مردم بدون اعلام قبلی حضور گسترده ای پیدا کردند که این مراسم از بی‌نظیرترین حضورها بود.

انتهای پیام/