رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی و مدارس کشور گفت: 630 میلیارد تومان اعتبار برای سیستم گرمایشی بیش از 100 هزار کلاس درس در کل کشور در نظر گرفته شده است.

به گزارش سفیر افلاک مهر الله رخشانی مهر صبح امروز در سفر به لرستان و بازدید از پروژه ها اظهار داشت: در کل کشور ۳۰ درصد مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند تخریب و نوسازی و ۱۸ درصد هم نیازمند مقاوم سازی است.

وی با اشاره به این که وضعیت فضاهای آموزشی لرستان نیازمند توجه بیشتر است افزود: این موضوع را قبول داریم که باید وضعیت مدارس در این استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تلاش می شود تا توجه در این حوزه افزایش یابد.

رئیس سازمان نوسازی و مدارس کشور تصریح کرد: در حوزه گرمایشی سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص داده شد که این اعتبار در مقایسه با اعتبار سال های قبل قابل قیاس نیست و مدیران موفق به جذب ۲۷ میلیارد تومان شدند.

رخشانی مهر با اشاره به اعتبار ۶۳۰ میلیون تومانی برای سیستم گرمایشی مدارس کشور عنوان کرد: امسال برای حل مشکل گرمایشی مدارس ظرفیتی در نظر گرفته شده که در قانون بودجه فراهم شده و حدود ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات گاز و وزارت نفت برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص یابد.

وی بیان کرد: در برخی از موارد بخشی از اعتبارات برای ایجاد سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس نوساز استفاده می شود و این سبب عقب افتادن سیستم های گرمایشی مدارس می شود.

رئیس سازمان نوسازی و مدارس کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین برای مدرسه سازی گفت: ردیف اعتبارات خیرین چندین برابر شده اما پروژه باید مشارکتی باشد و باید از ظرفیت خیرین استفاده شود و می طلبد که روسای مناطق فعال شوند.

وی افزود: خیرین ملی برای مشارکت در مدارسه سازی استان لرستان انگیزه دارند به شرط این که پروژه به موقع پیشرفت داشته باشد، ضروریست پروژه های نیمه کاره تکمیل و به بهره برداری برسد و طبق آمارها در دلفان ۱۵ پروژه با ۴۹ کلاس درس و در سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس نیمه کاره بوده که باید تکمیل شود.

انتهای پیام/