ابراهیمی، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در شهرستان دلفان پایین است گفت: در بخش کاکاوند از توابع شهرستان دلفان ۱۴۹ مدرسه وجود دارد که ۷۰ مدرسه تخریبی و ۴۰ مدرسه کانکسی است.

به گزارش سفیر افلاک، یحیی ابراهیمی ظهر امروز در نشست رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با مسئولان شهرستان دلفان اظهار داشت:: این شهرستان محروم ترین و مظلوم ترین شهرستان در کشور در حوزه های صنعت، کشاورزی، بهداشت و آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان ظرفیت و منابع خدادادی بسیاری دارد، افزود: بعد از ۴۲ سال انقلاب، سطح سرانه فضای آموزشی شهرستان دلفان نسبت به استان نیز ۵۰ درصد کاهش دارد؛ در بخش کاکاوند از توابع شهرستان دلفان ۱۴۹ مدرسه وجود دارد که ۷۰ مدرسه تخریبی و ۴۰ مدرسه کانکسی است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس عنوان کرد: در دنیا ثابت شده که هر کشوری در آموزش و پرورش سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد آن کشور موفق خواهد شد و دید ما نسبت به آموزش و پرورش به عنوان یک وزارت تولیدی است و مهمترین تولید منبع ثروت در دنیا نیروی انسانی است که پایه و اساس آن در آموزش و پرورش است و می تواند یک کشور را متحول یا نابود کند که در این مسیر ابتدا باید زیرساخت‌ها اصلاح و به سمت آموزش حرکت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود با توجه به محرومیت شهرستان دلفان، حداقل به نرم سطح فضای آموزشی در استان برسیم که در این زمینه نتوانسته ایم از توان و ظرفیت خیرین این شهرستان به خوبی استفاده کنیم.

ابراهیمی گفت: مردم شهرستان نورآباد هنوز آب آشامیدنی ندارند، مطالبات اولیه آنها جاده سازی است، ۳۶۰ کیلومتر جاده خاکی در این شهرستان وجود دارد، مطالبه اولیه مردم این شهرستان خانه بهداشت است و همچنین کارگاه تولیدی در این شهرستان وجود ندارد.

وی تصریحکرد: مظلوم ترین و محروم ترین شهرستان در سطح کشور، دلفان است که ضریب محرومیت این شهرستان ۹ بوده و محرومیت در این شهرستان به وفور دیده می شود.

انتهای پیام/