غفوری نژاد، مدیر کل نوسازی و مدارس لرستان گفت: ۲۱ پروژه در قالب ۶۴ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان در شهرستان دلفان فعال است.

به گزارش سفیر افلاک، امیر غفوری نژاد ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی اولین هنرستان ۲۴۰ نفره شهرستان دلفان که با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور انجامش د اظهار داشت: این هنرستان با مشارکت خیرین با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان با زیربنای سه هزار و ۶۰۰ متر مربع کلنگ زنی شد که امیدواریم این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: مجموعه نوسازی مدارس لرستان طی چند سال اخیر در شهرستان دلفان گام های موثری برداشته است که متاسفانه در این شهرستان محرومیت خیلی بالاست و نیاز است کمکها در این راستا انجام شود تا بتوانیم سرانه فضای آموزشی در این شهرستان را ارتقا دهیم.

مدیر کل نوسازی و مدارس لرستان بیان کرد: در حال حاضر در شهرستان دلفان ۲۱ پروژه در قالب ۶۴ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان فعال است که نسبت به کل اعتبارات استان با ۲۵۰ پروژه و اعتبار ۳۷۰ میلیارد تومان، بیش از ۴۵ درصد از پروژه های اعتباری نوسازی مدارس استان را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: نوسازی و مدارس لرستان از سال ۹۲ در استانداردسازی سیستم های سرمایشی گام بلندی را برداشته به نحوه که در پنج سال اخیر در کل استان هزار و ۲۲۹ فضای آموزشی در قالب هفت هزار و ۱۵۲ کلاس درس با اعتباری بیش از ۶۶ میلیارد تومان مدرسه سازی صورت گرفته است.

غفوری نژاد با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از فعالیت های سال گذشته نوسازی مدارس لرستان در شهرستان دلفان صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: در شهرستان نورآباد از سال ۹۲ تا سال ۹۸، ۱۵۱ کلاس درس و در سال ۹۸ با تعداد ۹۹ پروژه مدرسه و فضای آموزشی به سیستم گرمایشی مجهز شده است.

وی گفت: در پنج سال گذشته نوسازی و مدارس استان سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در فضاهای آموزشی شهرستان نورآباد هزینه کرده که سال گذشته توجه خوبی به این شهرستان شده و حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شد.

انتهای پیام/