اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: طبق تفاهم انجام شده 2 هزار و 500 شغل برای جامعه ایثارگری لرستان ایجاد می شود.

به گزارش سفیر افلاک سعید اوحدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران لرستان اظهار داشت: یکی از تفاهم نامه های امروز ساخت مسکن سه هزار واحد برای ایثارگران در کشور بود و علاوه بر این با توجه به شیوع کرونا و ضربه ای که به اشتغال وارد شده، در تفاهم نامه دیگری ایجاد شغل برای دو هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگری فراهم می شود.

وی افزود: این اشتغال ها به تفکیک در بخش های مختلف ایجاد خواهد شد که در همین راستا قرار شد کارگروه مشترکی تشکیل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به پرداخت مطالبات خاطر نشان کرد: در حوزه مطالبات با هماهنگی برنامه و بودجه بخش عمده ای از مطالبات سنگینی که از سال های قبل وجود داشت، پرداخت شده و دولت مصوب کرده است که تا پایان این دولت همه مطالبات پرداخت شود.

وی بیان کرد: در موضوع ماده ۲۸ طی سه هفته قبل به صورت علی الحساب مبالغی به حساب این افراد پرداخت شده اما با توجه به تامین اعتبار سازمان برنامه و بودجه، به محص این که ستاد کل نیروهای مسلح اجرای احکام را انجام دهد مابه التفاوت نیز پرداخت می شود.

اوحدی گفت: در مورد مشکلات بیمه دی این نوید را می دهیم که  با توجه به هماهنگی های انجام شده مشکل بیمه دی تا دو هفته آینده برطرف می شود.همچنین تفاهم نامه ای با صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که موانع در مسیر اشتغال برطرف گردد.

انتهای پیام/