استاندار لرستان گفت: مراسم‌های خاصی مانند «گل مالی» که در سال‌های گذشته طی ایام محرم برگزار می‌شد، امسال برگزار نمی‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی با بیان اینکه امسال پیاده روی هیئت‌های عزاداری را نخواهیم داشت اظهار داشت: هیئت‌ها باید در یک جای ثابت که از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز آن را اخذ کرده‌اند، مراسم‌ها را برگزار کنند.

وی افزود: برای جلوگیری از تجمع مردم، امسال جاهایی که برای برگزاری مراسم‌ها در نظر گرفته افزایش پیدا کرده است، ساعت برگزاری مراسم خیلی محدود است، استفاده از ماسک الزامی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه مراسم‌های خاصی مانند «گل مالی» که در سال‌های گذشته طی ایام محرم برگزار می‌شد امسال برگزار نمی‌شود عنوان کرد: برگزاری مراسم شیرخوارگان نیز ممنوع است، همچنین مراسم روضه خوانی در منازل ممنوع است؛ قطعاً امام حسین (ع) سلامت پیروان خود را می‌خواهد، جان انسان و مؤمن مهم است و نباید در خطر افتد، اگر مراسم بدون رعایت پروتکل‌ها برگزار شود هر انسان مبتلا مانند یک بمب در بین جمعیت عمل می‌کند و هر نفر می‌تواند تا ۱۶ نفر را مبتلا کند.

وی تصریح کرد: در این راستا امیدواریم مردم عزیز رعایت کنند، همچنان که از مردم تشکر می‌کنیم چرا که تا کنون خیلی رعایت کرده‌اند و خوشبختانه گشایش‌هایی را در کار می‌بینیم و مقداری روند ابتلاء به کرونا در استان نزولی شده است، اگر یک ذره پروتکل‌ها را رها کنیم دوباره وضع استان بد می‌شود.

انتهای پیام/