حسن نژاد، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه تکمیل سدهای نیمه کاره لرستان نیازمند 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است گفت: با توجه به توقف دو ساله در پروژه سد تاج امیر، عملیات اجرای این پروژه از سر گرفته می‌شود.

داریوش حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: سد تاج امیر یکی از سدهای اجرایی نیمه کاره در استان لرستان است که عملیات اجرایی آن از سال ۹۷ تاکنون متوقف شده است اما با تلاش ها و پیگیری های استاندار استان و نماینده مردم شهرستان سلسله و دلفان از طریق فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء عملیات اجرایی آن از سر گرفته خواهد شد.

وی افزود: ادامه عملیات اجرایی این پروژه به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شده که طی توافق قرار شد تا تیرماه سال آینده این پروژه تکمیل و آبگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: این پروژه تاکنون ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که دو سال پیش این پروژه به دلیل کمبود اعتبارات و عدم تخصیص آب متوقف شد.

حسن نژاد عنوان کرد: ۱۳ سد در استان لرستان وجود دارد که سدهای تاج امیر، آبسرده، زیبا محمد، عالی محمود، شهید بروجردی، مخمل کوه و کمندان از جمله سدهای اجرایی در استان است که برای تکمیل به بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

وی کمبود اعتبار را مهمترین مشکل در پروژه های سدسازی برشمرد و گفت: در صورتی که اعتبارات به موقع تخصیص داده شود می توان بسیاری از پروژه ها را تکمیل کرد البته در حال حاضر پروژه های سد سازی کمندان، آبسرده و شهید بروجردی در حال انجاماست که سد شهید بروجردی با کمبود اعتبارات مواجه است.

مدیر عامل آب منطقه ای لرستان خاطر نشان کرد: امسال وضعیت اعتبارات رضایت بخش است که اگر محقق شود شاهد تغییرات چشمگیری در پروژه های سد سازی خواهیم بود.

انتهای پیام/