کرم وند، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: تصفیه‌خانه‌های نیمه کاره لرستان برای تکمیل 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

حمیدرضا کرم وند در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: یکی از بسترهای توسعه در هر منطقه ای ایجاد زیرساخت ها است که یکی از این زیر ساخت ها تصفیه خانه در مناطق شهری است.

وی افزود: در همه شهرهای بالای ۲۰ هزار نفری که شهر محسوب می شوند، احداث تصفیه خانه فاضلاب در دستور کار قرار گرفته که تاکنون در شهرهای پلدختر، الیگودرز، خرم آباد و بروجرد تصفیه خانه ایجاد و در حال بهره برداری و استفاده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تصریح کرد: در پنج شهرستان کوهدشت، الشتر، نورآباد، ازنا و دورود عملیات اجرایی ایجاد تصفیه خانه از دو سال قبل آغاز شده که تاکنون پیشرفت ساختمانی این تصفیه خانه ها حدود ۵۵ درصد است و بعد از تکمیل، تجهیز می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

کرم وند گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه ها یا تعدادی از آنها نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد که طبق برآورد حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه و اعتبار برای تکمیل این تصفیه خانه ها نیاز است.

وی بیان کرد: علیرغم همه مشکلات اما اجازه تعطیلی داده نشده و همه این پروژه ها هم اکنون فعال بوده که برخی با سرعت بیشتری در حال تکمیل تصفیه خانه هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به انشعابات افزود: ۴۱۹ هزار انشعاب فاضلاب در استان وجود دارد که با تکمیل پروژه های جدید تعداد انشعابات افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/