حجت الاسلام طباطبایی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: دهه اول محرم 50 هزار پرس غذای گرم تهیه و توسط هیئات مذهبی در بین نیازمندان توزیع می شود.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا برنامه های امسال محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و غذاهای آماده شده به صورت توزیع در بین نیازمندان انجام می شود.

وی افزود: بر همین اساس از نخستین روز ماه محرم روزانه بین چهار تا پنج هزار پرس غذای گرم توسط اوقاف تهیه و هر روز غذاهای طبخ شده در اختیار یک هیات قرار می گیرد تا در بین نیازمندان توزیع کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: همه نکات و پروتکل های بهداشتی در هنگام طبخ غذا مد نظر قرار می گیرد و غذاها به صورت کاملا بهداشتی بسته بندی شده تا در بین نیازمندان توزیع شود.

حجت الاسلام طباطبایی گفت: همزمان با عید غدیر ۲۴ هزار پرس غذای گرم در شهرستان های الیگودرز، سلسله و نورآباد تهیه و توزیع و همچنین ۷۰ بسته معیشتی در درب گنبد کوهدشت توزیع شد.

وی بیان کرد: تهیه و توزیع غذای گرم طبق نیت های واقفین انجام می شود که بیشتر آنها به صورت غذا گرم و توزیع در بین نیازمندان است اما در صورت ایجاد شرایط لازم و کمک های خیرین بسته های معیشتی نیز تهیه و در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی بیان کرد: در ایام محرم تلاش داریم تا تصاویر و برنامه هایی از طریق فضای مجازی پخش شود که امسال با شیوع کرونا برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

انتهای پیام/