اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه مردم از داروهای غیرمجاز درمان کرونا استفاده نکنند، گفت: اکثر داروها در بازار غیر مجاز بوده و تحت نظارت سازمان غذا و دارو نیست.

محسن اسدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: توزیع دارو رمدسیویر در بیمارستان‌های سطح استان شروع شده و بر اساس سهمیه ای که وجود دارد بین بیماران کرونایی بستری در بخش آی‌سی‌یو توزیع خواهد شد.

وی افزود: داروی رمدسیویر قبل از تولید ایرانی در بیمارستان‌ها هزینه بالایی را در بر داشت ولی با تولید این دارو توسط نخبگان ایرانی با قیمت پایین توزیع می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: مردم در صورت نیاز داروی رمدسیویر از بیمارستانهای سطح استان تهیه کنند و به دنبال داروی تقلبی نگردند چون در بازار این دارو وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد بالای ۹۰ درصد این دارو تقلبی است و نباید اطمینان کرد.

وی بیان کرد: داروی رمدسیویر از طریق بیمارستانها و با نظارت سازمان غذا و دارو توزیع می شود و مردم می توانند در صورت نیاز برای بیماران کرونایی استفاده کنند.

اسدبیگی تصریح کرد: قیمت داروی رمدسیویر وارداتی بین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت داروی رمدسیویر ایرانی ۶۰۰ هزار تومان است که ما در این مدت توانسته ایم نزدیک به ۵۰۰ عدد این دارو را به صورت رایگان ببین بیمارستانها توزیع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم از داروهای غیرمجاز استفاده نکنند، اکثر داروها در بازار غیر مجاز بوده و تحت نظارت سازمان غذا و دارو نیست.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می توانند بر این بیماری غلبه و از هزینه‌های درمان برای خودشان و دولت جلوگیری کنند چرا که هزینه درمان هر بیمار کرونایی بالای ۶۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد و مردم به راحتی می توانند از آن پیشگیری کنند.

انتهای پیام/