قدمی، معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: 3 هزار و 147 راننده لرستانی تسهیلات کرونایی دریافت کردند.

میثم قدمی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در پی شیوع کرونا به شرکت های حمل و نقل مسافربری و رانندگان خسارت هایی وارد شد و با کاهش ترددها و مسافر دچار ضرر و زیان مالی شدند.

وی افزود: بر همین اساس رانندگان و شرکت های حمل و نقل از جمله رسته هایی بودند که تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شد که در استان لرستان ۶۹۶میلیارد تومان تسهیلات به این بخش اختصاص داده شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان تصریح کرد: ۱۶ بانک برای پرداخت تسهیلات انتخاب شدند و در این راستا ۱۰ هزار و ۶۹۶ پرونده برای دریافت تسهیلات تشکیل شد که تاکنون دو هزار و ۱۴۷ راننده لرستانی از تسهیلات بهره مند شده اند.

قدمی گفت: این میزان تسهیلات با سود ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه بوده و رانندگانی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشند می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و بعد از بررسی شرایط، درصورت تطبیق با ضوابط اعلامی وزارت تعاون کارو رفاه اجتماعی تسهیلات را دریافت نمایند.

وی از کاهش ۴۱ درصدی میزان سفر انجام شده طی چهار ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حوزه حمل و نقل میزان سفر ای انجام شده بیش از ۴۱ درصد و تعداد مسافر جابه جا شده بیش از ۷۲ درصد کاهش یافته است.

 معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان خاطر نشان کرد: تمام ناوگان حمل و نقل از نظر پروتکل های بهداشتی روزانه پایش می شوند و ضدعفونی کردن، استفاده از ماسک و سایر موارد جهت پیش گیری از شیوع ویروس کرونا رعایت می شود.

انتهای پیام/