اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روزانه 100 هزار ماسک در داروخانه های لرستان توزیع می شود و در حال حاضر کمبود ماسک نداریم.

محسن اسدبیگی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: تهیه مواد اولیه ماسک با اداره صمت و توزیع ماسک های تولید شده در داروخانه ها توسط غذا و داروی علوم پزشکی صورت می گیرد.

وی افزود: ماده مورد نیاز ماسک تهیه و از خارج استان وارد شده تا به میزان کافی ماسک تولید و در اختیار هم استانی ها قرار گیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: روازنه بالغ بر ۱۰۰ هزار ماسک در استان تولید می شود که در داروخانه توزیع و با قیمت مناسب افراد می توانند ماسک را تهیه کنند.

اسدبیگی عنوان کرد: تهیه و تولید مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی صورت می گیرد تا جایی که گاهی مواد ضدعفونی کننده را به خارج از استان نیز می فرستیم.

وی با اشاره به توزیع ماسک در ماه محرم افزود: برنامه ریزی لازم صورت گرفته که در صوت افزایش تقاضا ماسک به اندازه کافی توزیع شود و در این راستا سهمیه هایی با قیمت مناسب برای هیات ها در نظر گرفته شده که با هماهنگی تبلیغات اسلامی توزیع شود.

انتهای پیام/