سرهنگ زینی وند، فرمانده سپاه ناحیه دورود گفت: نخستین بیمارستان صحرایی با همت بسیج جامعه پزشکی لرستان در شهرستان دورود راه‌اندازی شد.

سرهنگ کریم زینی وند در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی به همت بسیج جامعه پزشکی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان در شهرستان دورود خبر داد و اظهار داشت: این بیمارستان از ۲۹ لغایت ۳۱ مرداد ماه به مدت سه روز در منطقه محروم ناصرالدین فعالیت دارد.

وی با اشاره به اقدامات بسیج در همه بخش ها افزود: بسیج جامعه پزشکان همواره با حضور بسیجی و جهادی خود در همه زمان‌ها و مکان‌ها خدمات خوبی را به مردم ارائه می‌دهد.

فرمانده سپاه ناحیه دورود عنوان کرد: استقرار بیمارستان صحرایی در شهرستان توفیق ارزشمند خدمت به مردم است، بسیجیان اقدامات خود را از روی اخلاص، رضایت خداوند و رضایت‌مندی مردم انجام می‌دهند و در واقع کارهای بسیجیان همواره ماندگار و ارزشمند است.

وی بیان کرد: در این بیمارستان صحرایی علاوه بر درمانگاه های عمومی و تخصصی در بخش‌های آزمایشگاه، اورژانس، چشم، کلیه، داخلی، قلب و عروق، اطفال، ارتوپدی، مامایی، داروخانه، دندانپزشکی، روانشناسی کلینیک‌های تخصصی و عمومی به مدت سه روز در این منطقه به بیماران خدمات رایگان ارائه می‌شود.

سرهنگ زینی وند تصریح کرد: سازه مورد استفاده در این بیمارستان، ۱۰ چادر ۱۲ متری جهت تریاژ و کلینیک عمومی و اورژانس می‌باشد که در مالکیت دانشگاه علوم پزشکی است و کلیه تجهیزات به‌کار گرفته شده در این بیمارستان متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی است.

وی خاطرنشان کرد: این اولین بیمارستان صحرایی است که به همت کانون بسیج جامعه پزشکی و کلیه دستگاههای اجرایی در دورود راه اندازی می شود.

سرهنگ ملک آرا مسئول بسیج جامعه پزشکی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: بیمارستان صحرایی یکی از برنامه هایی است که در مناطق محروم و مرزی نقش بسیار موثری در درمان بیماران دارد.

وی افزود: محرومیت زدایی یکی از اهداف اجرای این طرح است و همه خدمات در این بیمارستان به صورت رایگان انجام می شود.

انتهای پیام/