حامدی، مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: 4 پایگاه خونگیری لرستان در راستای پویش نذر خون در محرم و صفر آماده خونگیری از اهدا کنندگان با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

غلامرضا حامدی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: یا شیوع کرونا اهدای خون کاهش یافته، البته در این مدت با فراخوان های اعلام شده، اهداکنندگان مستمر و برخی از کارمندان و ارگانها برای اهدای خون مراجعه کردند.

وی با اشاره به پویش نذر خون افزود: همزمان با نخستین روز ماه محرم پویش نذر خون آغاز می شود که این برنامه تا اربعین ادامه دارد و اهداکنندگان می توانند برای اهدای خون به پایگاه ها مراجعه نمایند.

مدیر کل انتقال خون لرستان تصریح کرد: در استان لرستان چهار پایگاه ثابت وجود دارد که دو پایگاه در خرم آباد، یک پایگاه در بروجرد و یک پایگاه هم در الیگودرز آماده خونگیری از اهداکنندگان است که با توجه به شرایط موجود همه پروتکل های بهداشتی در این مراکز رعایت می شود.

حامدی گفت: اهداکنندگان، نذر خون را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند و در طول این ایام می توانند برای اهدای خون مراجعه کنند؛ پایگاه های انتقال خون طبق روال عادی آماده خونگیری بوده اما علاوه بر این، شب تاسوعا، صبح تاسوعا و شب عاشورا و صبح روز عاشورا نیز آماده خونگیری است.

وی بیان کرد: سال گذشته در تاسوعا و عاشورای حسینی ۶۹۳ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد ۵۸۳ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر کل انتقال خون لرستان افزود: طی هفته گذشته ۵۷ نفر از نیروهای سپاه لرستان برای اهدای خون مراجعه کردند و ۳۲ واحد خونگیری انجام شد.

حامدی اظهار داشت: بیماران زیادی نیازمند همیشگی خون بوده که می طلبد در همه ایام نسبت به اهدای خون برای کمک به این بیماران اقدام شود تا خون های اهدایی پس از انجام آزمایشات مورد نیازف در اختیار بیماران قرار گیرد.

انتهای پیام/