حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: هر ساله عزاداری محرم پرشورتر، اثرگذار تر، مفیدتر و با ارزش تر برگزار شده و امسال هم محبین اهل بیت(ع) این مراسم را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد شاهرخی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: ماه محرم ماه شعور و آگاهی نسبت به اهل بیت(ع) و به دنبال آن محبت به اهل بیت(ع) و اطاعت از آموزه های فرهنگ تشیع و آموزه های فرهنگ دینی است.

وی افزود: در پیشینه تاریخی از سال ۶۱ که حادثه عاشورا رخ داد تاکنون برنامه های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) هر ساله با حضور ارادتمندان و عاشقان امام حسین(ع) برگزار شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: در مقاطعی که حتی دشمنان اهل بیت(ع) تمام امکانات خود را به کار گرفتند تا مراسم عزاداری محرم برگزار نشود اما مراسم امام حسین(ع) هر سال پرشورتر، اثرگذارتر، مفیدتر و با ارزش تر برگزار شده و امسال هم محبین اهل بیت(ع) این مراسم را برگزار می کنند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: در طول این چند ماهی که ویروس کرونا شیوع یافته، برنامه های مذهبی و دینی مختلفی از جمله شب های قدر، دعای عرفه و سایر مراسمات با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده و مراسم عزاداری محرم نیز با رعایت مسائل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: در همین راستا هیات های مذهبی در لرستان اعلام آمادگی کردند و هماهنگی ها و برنامه ریزی لازم از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز استان و در شهرستانها انجام شده تا این مراسم به خوبی برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به حضور جوانان برای برگزاری مراسم افزود: ائمه جمعه، جوانان و گروه های جهادی برای برگزاری این مراسم تلاش می کنند و جوانان انقلابی همان گونه که در ضدعفونی و در مبارزه با ویروس کرونا بی نظیر عمل کردند در برگزاری مراسم عزاداری با اتحاد و همدلی بی نظیر عمل می کنند.

انتهای پیام/