حجت الاسلام طهماسبی، امام جمعه کوهدشت با بیان اینکه خط امام حسین(ع) و عاشورا، دفاع از ارزشهای الهی و روز مقاومت است گفت: راه نجات بشریت، تمسک به دستگاه حضرت اباعبدالله(ع) است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌‌های نماز جمعه کوهدشت، ضمن تسلیت ایام حزن اهل‌بیت (ع) اظهار داشت: حق و باطل در طول تاریخ همیشه صف‌آرایی داشته‌اند و این حق است که همیشه ملاک بوده هرچند در اقلیت باشد و خداوند در عین حالی که انسان را مختار آفریده، راه راست نیز نشان داده است.

وی افزود: اخلاص و حرکت در راه رضای خداوند متعال، انسان را به سمت کمال سوق می دهد، امروز نیز روز حساب است و یاد مرگ انسان را فعال‌تر می کند اگر کسی بداند فردا بهشت و جهنمی هست، بیشتر فعال می شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت مقام و جایگاه شهید و شهادت عنوان کرد: تنها راه نجات بشریت، تمسک به دستگاه حضرت اباعبدالله(ع) است چرا که درختی معجزه ساز  بوده و تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرده و تمام داستان عاشورا برای معرفی نام خداوند متعال و توحید حقیقی است.

وی با اشاره به اینکه خط امام حسین(ع) و عاشورا، دفاع از ارزشهای الهی و روز مقاومت است، تصریح کرد: امروز به لطف خداوند متعال در دنیا عزیز هستیم، ستمکاران عالم می خواهند  فقط خط ظلم خودشان باشد،ولی امام راحل خطی را مقابل این جنایتکران باز کرد که برگرفته از  عاشورا است.

 طهماسبی با اشاره به اینکه شرف و عزت خود را مدیون امام حسین(ع) هستیم، گفت: باطن عاشورا توحید، معرفی دین و دفاع از قرآن، خط مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم است.

امام جمعه کوهدشت،با اشاره به ضرورت شناختن و پرداختن به مسئله امر به معروف و نهی از منکر، گفت:  مسئولان کشور به دنبال اجرای یک طرح اقتصادی هستند، بایستی طوری مدیریت کنند که این فشارها روی کم شده و کسری بودجه کشور نیز تامین شود.

وی با اشاره به آمادگی و اقتدار ایران در مقابل جنگ سایبری دشمن، اظهار داشت: شکست مفتضحانه آمریکا در عدم همراهی کشورهای جهان با وی، در تصویب قطعنامه علیه ایران، به معنای اقتدار خط مقاومتی است که برگرفته از عاشورا بوده و موجب انزوا و افول آمریکا در جهان شده است.

طهماسبی با اشاره به ضرورت سیاه‌پوشی مطلوب به مناسبت محرم در شهرستان، گفت: هیئات مذهبی و روضه های خانگی بایستی همچون گذشته برپا شود و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی عزاداری ها را انجام داد و عظمت محرم را حفظ کنیم.

انتهای پیام/