آذرخش، مدیرکل فنی و حرفه ای استان لرستان با اشاره به تعیین تکلیف فضاهای مازاد فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: در این راستا برای ۷۰ نفر در استان اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

محمدرضا آذرخش در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به واگذاری فضاهای مازاد به بخش خصوصی در استان اظهار داشت: حدود ۱۲ فضای مازاد اداره کل فنی و حرفه ای در سطح استان وجود دارد که هشت فضای مازاد آن تعیین تکلیف شده و در این راستا حدود ۷۰ نفر در استان اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

وی افزود: ۱۲ فضای مازاد در استان وجود داشت که در طول یک سال گذشته حدود هشت فضای مازاد را تعیین تکلیف کردیم و حدود چهار فضای دیگر باقی مانده که امیدواریم در سریعترین زمان ممکن تکلیف آنها مشخص شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان لرستان بیان کرد: فضاهای مازادی که تعیین تکلیف و به بخش خصوصی واگذار شده در شهرستان دورود یک پروژه، شهرستان الیگودرز یک پروژه، بروجرد یک پروژه، الشتر یک پروژه، بیرانشهر یک پروژه و خرم آباد سه پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است و چهار پروژه ای که تعیین تکلیف نشده در شهرستان دورود، الیگودرز، نورآباد و شهرستان پلدختراست که انشاالله هرچه زودتر این چهار فضای مازاد را هم آزاد خواهیم کرد و به صورت فروش یا به صورت اجاره در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهیم داد و بحثی که سالیان سال در مورد فضاهای مازاد روی زمین قرار داشته را به اتمام خواهیم رساند.

وی با اشاره به فضاهای مازاد مشخص شده تصریح کرد: فضاهای مازاد در شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد به مساحت دو هزار متر مربع و اشتغالزایی شش نفر، مرکز دارایی شهرستان خرم آباد به عنوان تولید کیف و کفش با هزار و ۵۰۰ مترمربع و اشتغال زایی ۱۵ نفر، بخش بیرانشهر به عنوان شالیکوبی با هزار متر مربع و اشتغالزایی ۱۲ نفر، مرکز ۲۲ بهمن سالن شماره ۲ خرم آباد با ۶۰۰ متر مربع و اشتغالزایی ۲۵ نفر، سالن غذاخوری شهرستان بروجرد با ۱۸۴ مترمربع و اشتغالزایی دو نفر و سایت پرورش ماهی تنور در شهرستان درود با ۱۹۲ هزار متر مربع و اشتغالزایی هشت نفر به بخش خصوصی واگذار شده است.

آذرخش با اشاره به اشتغال زایی ۷۰ نفر در این راستا خاطرنشان کرد: در فاز نخست این پروژه‌ها حدود ۷۰ نفر اشتغالزایی ایجاد و حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال منفعت سالیانه حاصل از واگذاری برای اداره کل فنی حرفه ای بوده است.

وی گفت: یک مرکز خود اشتغال زایی در روستای دارایی شهرستان خرم آباد به عنوان تولیدی کیف و کفش چرم دوز با اشتغال زایی ۱۵ نفر در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/