ارادت به سیدالشهدا(ع) با خون شیعیان آمیخته شده، محبت به اهل بیت(ع) در سینه همه شیعیان قرار دارد و تیر دشمنان برای کمرنگ کردن مراسم عزاداری محرم به بهانه کرونا به سنگ خورد.

به گزارش سفیر افلاک، محرمی دیگر از راه رسید، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه عزاداری سید الشهدا(ع) و یاران باوفایش، ماه حزن و ماهی که اشک و اندوه، زبان دلهای عاشقان و ارادتمندان می شود.

شهر یکپارچه سیاهپوش شده است، بر در و دیوارها پرچم های عزای امام حسین(ع) برافراشته شده است و ارادتمندان به خاندان اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) لباس عزا بر تن کرده اند، پیر و جوان ندارد، از طفل شیرخواره تا پیرمرد سالخورده این روزها به یاد ابا عبدالله(ع) سیاه پوش شده و عزاداری می کنند.

در هیات ها کودکان زیادی سربندهایی منقش به نام امام حسین(ع) بر سر دارند تا از همین سنین خردسالی پروانه وار در این محافل عزاداری گرد وجود امام حسین(ع) بچرخند و فرهنگ عاشورا و شهادت را بیاموزند، فرهنگی که نسل به نسل منتقل می شود.

در این روزها غمی بزرگ بر دلهای عاشقان چنگ انداخته است، غم شهادت امام حسین(ع) و یارانش که در واقعه کربلا و برای قیام عاشورا جان خود را فدا کردند و اسرای کربلا روزهای سختی را پس از ظهر عاشورا سپری کردند.

اگر چه قرن ها از واقعه کربلا می گذرد اما عشق به حسین(ع) که در سینه همه مسلمانان و شیعیان عالم نهفته شده هیچگاه کم نشده و هر ساله مراسم عزاداری محرم باشکوه تر از هر سال در گوشه و کنار دنیا برگزار می گردد.

این روزها بیشتر از همیشه وقتی آب را می بینیم، آتش دلها برای کودکان دشت کربلا بیشتر شعله ور می شود، فریاد العطش طفلانی که تنها جرعه ای آب آنها را سیراب می کرد اما شیاطین و دشمنان آب را از کودکان و طفل شش ماهه حسین دریغ کردند تا صفت سیاه خود را برای همیشه تاریخ ثبت کنند.

نماز ظهر عاشورا یکی از مهمترین درس ها و آموزه های واقعه کربلاست، از یک سو صحنه هایی از نماز امام حسین(ع) در میان بارش نیزه ها و ضربات شمشیر و از سوی دیگر دشمنی، که تاب و توان دیدن این صحنه های عبادت امام حسین(ع) را با خدا ندارد و عرصه جنگ را تنگ تر می کند اما نماز ظهر عاشورا با آرامش اقامه می شود.

از عمق مصیبت کربلا گفتن و نوشتن سخت است چرا که تا امروز از یزیدیان آن زمان تا یزیدیان امروز همه یک هدف را دارند، امروز دشمنان برای کمرنگ کردن اعتقادات و باورهای دینی تلاش می کند.

کرونا بهانه امروز دشمنان برای مراسم عزاداری

بیش از شش ماه از شیوع کرونا در کشور می گذرد، شیوع این ویروس برنامه های زیادی را تحت تاثیر قرار داده اما در این مدت مراسم مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده است، مراسمی از جمله شب های قدر و دعای عرفه که در همه این مراسم شرکت کنندگان با حفظ اصول بهداشتی مراسم را برگزار کردند.

این روزها دشمن توطئه جدیدی داشت تا با برخی از شعارها و سخن های پوچ بتواند مراسم عزاداری امام حسین(ع) را کمرنگ کند اما شیعیان و ملت ایران این مراسم را با حفظ پروتکل های بهداشتی، امسال پرشورتر برگزار می کنند.

در گوشه و کنار شهر عزاداران ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان می دهند، هیات های عزاداری برپا شده، خانه ها و سقاخانه ها سیاهپوش شده است و شعار هر خانه یک حسینیه در همه جا شنیده می شود و این عشق به حسین(ع) است که نه تنها با کرونا بلکه با هیچ چیز دیگری کمرنگ نمی شود.

دلها بیقرارتر از همیشه برای عزاداری می تپد، امسال اگرچه کمی مراسمات متفاوت تر شده و برخی از آئین ها برگزار نمی شود اما اصل عزاداری برگزار می شود و ارادتمندان و عاشقان سید الشهدا(ع) در سالروز قیام کربلا اشک ماتم می ریزند و سوگواری می کنند.

عزاداری امسال با توجه به شیوع کرونا با دو محور عزاداری و کمک به نیازمندان برگزار می شود، بسیاری از نذورات در قالب بسته های معیشتی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد و دستگیری از نیازمندان در این ایام به اوج می رسد.

بار دیگر تیر دشمنان و رسانه های غرب برای کمرنگ کردن عزاداری و مراسم مذهبی به سنگ خورد و ملت ایران و شیعیان این مراسم را پرشورتر از همیشه برگزار می کنند.

دشمن از اعتقادات ملت ایران هراس دارد

حجت الاسلام رضا محمدی کارشناس مذهبی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: هر ساله ماه محرم با حضور پرشور مردم برگزار می شود و اراداتمندان به اهل بیت(ع) در غم شهادت امام حسین(ع) بر سر و سینه می زنند و عزاداری می کنند.

وی افزود: هر یک از عزاداران حسینی ارادت خود را در این ایام به شکلی خاص نشان می دهند و فرهنگ عاشورا نسل به نسل انتقال داده می شود و مردم محبت خود را به اهل بیت(ع) و سیدالشهدا(ع) نشان می دهند.

کارشناس مذهبی با اشاره به شیوع کرونا گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا مراسم عزاداری هیات ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود اما دشمنان در تلاش هستند تا از این موضوع سو استفاده کنند و در جهت کمرنگ کردن مراسم سوگواری ایام محرم اقدام کنند در حالی که هیچ چیزی عشق به امام حسین(ع) و ارادت به اهل بیت(ع) را کم نخواهد کرد و عزاداران با رعایت نکات بهداشتی عزاداری می کنند.

حجت لاسلام محمدی تصریح کرد: مراسمات دینی و مذهبی هیچگاه تعطیل نخواهند شد بلکه مراسم عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و نذورات مردم به صورت کمک های مومنانه در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی بیان کرد: کاملا مشخص است دشمن توطئه هایی را برای مراسم عزاداری در سر دارد اما خواب دشمنان برای عدم برگزاری مراسم عزاداری محرم هیچگاه تعبیر نخواهد شد و امروز شاهدیم که بر سر در خانه ها و شهر بیرق های سیاه محرم برافراشته شده تا نشان دهند راه حسین(ع) ادامه دارد.

کارشناس مذهبی با اشاره به این که دشمن به دنبال انحراف در مراسم عزاداری است اظهار داشت: همیشه دشمنان از هر بهانه ای برای ضربه زدن و رسیدن به اهداف شوم خودشان سواستفاده می کنند، امروز دشمن کرونا را بهانه کرده تا از این طریق بتواند در جهت کمرنگ کردن مراسم عزاداری اقدام کند اما مراسم عزاداری امسال پرشورتر از همیشه با حفظ نکات و مسائل بهداشتی برگزار می شود.

وی بیان کرد: دشمن از اعتقادات ملت ایران هراس دارد، صحنه هایی از عزاداری محرم و حضور میلیونی ملت های مسلمان در راهپیمایی عظیم اربعین و دیگر صحنه ها که دشمن را پریشان کرده است چرا که دشمن به خوبی می داند مراسم مذهبی و دینی همیشه با شکوه هر چه تمام برگزار می شود و این اعتقادات نقشه های شوم آنها را خنثی می کند.

احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر از اهداف قیام امام حسین(ع)

حجت الاسلام احمدرضا غلامی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هدف از قیام امام حسین(ع) حفظ و احیای دین، تربیت روح و وروان انسانها بود و امام حسین(ع) برای قیام کربلا به همراه خانواده و یاران برای تبلیغ دین و حفظ دستاوردهای پیامبر(ص) به همگان نشان داد که برای احیا و بقای دین باید از همه چیز گذشت.

وی افزود: در آن زمان کسانی بودند که امام حسین(ع) را همراهی کردند و تعدادی هم بودند که با بی بصیرتی در مقابل امام حسین(ع) ایستادند و امام حسین(ع) و یارانش را به شهادت رساندند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان تصریح کرد: در آن زمان دشمنان آنگونه دشمنی کردند و امروز فرزندانشان برای کمرنگ کردن اعتقادات و ارزش های دینی تلاش می کنند اما عده ای در مسیر امام حسین(ع) حرکت می کنند و پرچم امام حسین(ع) را برداشته اند و در این مسیر به راه خود ادامه می دهند، شهدایی مانند شهید حججی و حاج قاسم که با همه وجودشان از راه امام حسین(ع) دفاع کردند و مانند سید الشهدا(ع) در این راه به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام غلامی اظهار داشت: راه و نام امام حسین(ع) هر روز رسا تر و در سینه ها قرار دارد تا زمانی که این پرچم به دست امام زمان(عج) برسد.

وی با اشاره به کمک مومنانه افزود: امروز دفاع از ارزش های دینی علاوه بر عزاداری در ایام محرم، کمک به نیازمندان در راستای کمک مومنانه است که نذورات مردم در بسته هایی به دست نیازمندان می رسد.

وی بیان کرد: در این روزهای محرم علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری در هیات ها و مساجد، در فضای مجازی نیز مراسم و برنامه هایی اجرا می شود که نشان می دهد عشق به امام حسین(ع) هر روز بیشتر شده و دشمنان در این مرحله شکست می خورند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: تاکنون ۱۰۰ هزار ماسک در بین هیات های مذهبی استان توزیع شده است و مراسم عزاداری با رعایت نکات بهداشتی در همه مساجد برگزار می گردد.

امام خمینی(ره) فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه است، جمله ای تاریخی که با گذشت قرن ها از واقعه کربلا همچنان در این مسیر عاشقان و ارادتمندان زیادی راهی این مسیر می شوند، علیرغم توطئه ها و ترفندهای دشمنان برای کمرنگ کردن ارزش های دینی و مراسم مذهبی، اما این مراسم با حضور عاشقان امام حسین(ع) پرشورتر برگزار می شود و اثرگذاری خاصی را به دنبال دارد.

انتهای پیام/