ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: راه آهن استان یک مشکل حاد و کوری شده و با این روند تا ۲۰ سال دیگر هم افتتاح نخواهد شد و با بودجه دولتی انتظار نمی رود این پروژه به زودی به بهره‌برداری برسد.

به گزارش سفیرافلاک، مهرداد ویسکرمی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد اظهار داشت: ما باید رویه عوض کردن مدیران را تغییر دهیم و نمایندگان باید از باج خواهی دست بردارند و نباید با عوض شدن دولت و نماینده مدیران هم عوض شوند و هر مدیری که عملکرد خوبی دارد باید به کارش ادامه دهد.

وی افزود: اداراتی در استان وجود دارند که به صورت خانوادگی اداره می شوند که این از باج خواهی نمایندگان سر می‌زند و نماینده‌ای که هزار و ۵۰۰ نفر به دانشگاه علوم پزشکی استان تحمیل کرده و آن را مجبور کرده که به خدمت بگیرند آن مدیر چطور باید بتواند مدیریت کند، ما باید این باج خواهی را کنار بگذاریم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به بیمارستان ۵۲۰ تختخوابی خرم‌آباد بیان کرد: این پروژه که تا به حال غیر فعال بوده با پیگیری‌های صورت گرفته شروع به کار خواهد کرد و مشکل بیمارستان مهرگان به عنوان بیمارستان دوم خصوصی با بانک ملت را حل کرده ایم و زمینه ۵۰۰ نفر اشتغالزایی را فراهم خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: توانسته ایم با پیگیری‌های انجام شده سی تی اسکن بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد را تامین کنیم و به زودی این دستگاه در بیمارستان شهید رحیمی آغاز به کار خواهد کرد.

ویسکرمی با اشاره به دیگر پروژه‌های استان گفت: پروژه صدر فولاد خرم آباد حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که به زودی شروع به کار خواهد شد و اگر سرمایه گذار نتواند این کار را شروع کند بانک‌ها می‌توانند آن را تملک کنند و این پروژه به صورت دولتی خواهد بود و راحت‌تر می‌توان آن را پیگیری کرد.

وی با اشاره به بحث سرمایه گذار در استان اظهار داشت: همه مشکلات ما با دولت و مجلس حل نمی‌شود و مردم باید در این راه کمک کنند ما در حال حاضر درکیسه دولت پول نمی بینیم و باید بتوانیم برای روند رو به رشد پروژه های استان با سرمایه گذارها کار کنیم که در این راستا همراهی دولت، مجلس و مردم را می طلبد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی با اشاره به وجود مدیران ناکارآمد استان افزود: عمر دولت رو به پایان است و ما به دنبال تنش با دولت نیستیم و بنده هیچ مدیر ضعیفی را تحمل نخواهم کرد و به صورت شفاف سازی روی عملکرد مدیران نظارت خواهم کرد، ما خادم مردم هستیم و در این مسیر از عالی ترین مدیر تا پایین ترین رده با هیچکس شوخی نداریم و سعی خواهیم کرد با مدیران با تکریم صحبت کنیم.

وی بیان کرد: در بحث سیل نیز دولت تخصیص اعتبارات سدها ما را کم کرد و به عنوان اعتبارات سیل به ما داده که این روند اشتباه است و باید این اعتبارات سیل از محل خود تأمین می‌شد.

ویسکرمی با اشاره به مشکلات اشتغال زایی عنوان کرد: مجلس مغز متفکر جامعه است و هر سه قوا در بحث مشکلات مقصر هستند و دولت باید در این راه جهادی و دلسوزانه و خودکار کار کند و مجلس باید در این زمینه یک تحول بزرگی ایجاد شود و نمایندگان هم به جای جابه جایی مدیر مدرسه، ناظم، بخشدار و… بتوانند به کارهای مهم و بزرگ بپردازند و در پایان کار یک کارنامه موفق ارائه دهند.

وی با اشاره به بحث راه‌آهن استان تصریح کرد: راه آهن استان یک مشکل حاد و کوری شده و بنده در این زمینه پیگیری‌های زیادی انجام داده ام که با این روند در حال انجام تا ۲۰ سال دیگر هم افتتاح نخواهد شد و با بودجه دولتی انتظار نمی رود که این پروژه به زودی به بهره‌برداری برسد و حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و ما باید بتوانیم از هلدینگ‌ها استفاده کنیم و طبق ماده ۵۶ می‌توان این پروژه را به بخش خصوصی واگذار کرد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی خاطر نشان کرد: باید سنت حسنه شفافیت در رفتار نمایندگان شکل بگیرد هر چند عملکرد خود را ارائه دهیم و باآگاه سازی و ورود نخبه ها به جامعه کمک کنیم و در این راستا خبرنگاران می توانند ما را کمک کنند.

وی بیان کرد: اهداف نمایندگان مجلس باید با راهنمایی مسئولان، پیشگیری از خطا که یکی از اثرات مثبت نظارت است، فضاسازی و کمک به پیشبرد اهداف و افق آینده باشد که در این راستا اصحاب رسانه می‌توانند ما را کمک کنند.

انتهای پیام/