خدابخشی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۴ میلیارد تومان از اعتبارات طرح بازآفرینی استان برگشت خورد که مسئولان باید پاسخگوی این موضوع باشند.

 به گزارش سفیر افلاک محمد خدابخشی در نشست با خبرنگاران با انتقاد از مدیریت شهرستان،  شهرداری  و راه و شهرسازی اظهار داشت: پیگیری های مستمری در سطح کلان صورت می گیرد و اعتباراتی هم تخصیص داده می شود اما متاسفانه با بی تفاوتی و بی توجهی مسئولان هدر می رود.

وی افزود: سوال اینجاست که ۲۴۰ تن قیر طرح بازآفرینی اختصاص یافته به شهرداری، کجا  مصرف شده و یا اینکه اعتبارات  طرح بازآفرینی چگونه هزینه شده است؟

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چهار میلیارد تومان از اعتبارات طرح بازآفرینی استان برگشت خورده است تصریح کرد: از این مبلغ سهم الیگودرز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

خدابخشی از جمله برنامه های حمایتی از مدیریت شهری را تلاش برای جذب اعتبار ساماندهی رودخانه و زیبا سازی پارک مرکزی شهر عنوان نمود و افزود: از سال گذشته مقرر شد شورای شهر و شهرداری طرح اولیه  را آماده کنند تا پیگیری ها انجام شود اما متاسفانه تا به امروز این خواسته تحقق نیافته است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری و راه و شهرسازی در طرح بازآفرینی قابل قبول نیست گفت: طرح باز آفرینی خیابان طالقانی جنوبی به این مرحله رسیده است اما شهرداری حاضر نیست جهت به سرانجام رسیدن طرح گام بردارد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطر نشان کرد: اکثر مشکلات ربطی به تحریم ندارد و ناشی از سوء مدیریت ها می باشد و حق  قانونی مردم این است که هر دستگاهی  کوتاهی کرد مدیر دستگاه عذرخواهی نموده و استعفا دهد.

وی افزود: برای احداث پروژه های بزرگی نظیر مجتمع گردشگری سد حوضیان و لاستیک سازی بارز نیز  موانع و مشکلاتی وجود داشت که با پیگیری ها در سطح کلان این مشکلات رفع شده است که طرح گردشگری حوضیان در زمینی به مساحت ۱۲۶ هکتار و در دو فاز اجرایی می شود و به زودی فرآیند انتقال زمین به هلدینگ انجام خواهد شد.

خدابخشی تصریح کرد: کارخانه کاغذ سازی بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این طرح با اعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اجرایی می شود که برای تامین منابع ارزی بانک رفاه کارگران اعلام آمادگی نموده و مذاکراتی هم با بانک های صادرات و تجارت انجام شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی به احیای مجتمع گاوداری پنج هزار راسی اشاره کرد و گفت: قبل از انتخابات این طرح با بهانه مختلف بطور کلی حذف شد که بعد از انتخابات مجدد با پیگیری های صورت گرفته احیا شد و با رفع نواقص و مقدار زمین مورد نیاز احداث آن  آغاز خواهد شد و در بحث گاوداری دو هزار راسی نیز بدنبال رسیدن به ظرفیت اسمی هستیم.

وی با اشاره به اهمیت  احداث جاده الیگودرز به  مسجد سلیمان تصریح کرد: از جمله مطالبات مردم عدم دسترسی شهرستان به سد لیروک است که این محور از کنار لیروک می گذرد و مقرر شد احداث جاده پز به لیروک در برنامه کاری قرار گیرد، همچنین احداث جاده حرم به حرم در دسترسی ۸۳ روستا مهم بوده که جاده امام زاده خود سیاه به جهت دسترسی به سد ذالکی در حال پیگیری جدی است.همچنین ادامه عملیات  طرح تعریض جاده گردشگری الیگودرز به خان آباد با اعتبار هشت میلیارد تومان در حال پیگیری است.

خدابخشی به پیشرفت ۵۰ درصدی  پیست اسکی و راه آهن اشاره کرد و افزود: اجرای راه آهن تا اصفهان ادامه دارد و امسال مبلغ ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار  به راه آهن و جاده مسجد سلیمان اختصاص یافته است.

وی به محور چهارخطه الیگودرز به داران اشاره کرد و گفت: بزودی لایه رویی ۵ کیلومتر اول  آسفالت ریزی  شده و زیر بار ترافیکی می رود و مابقی طرح نیز به مناقصه گذاشته خواهد شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس در خصوص جانمایی و  عدم استاندارد در احداث زیر گذر خمه بیان کرد: بنده هم از معایب این طرح اظهار نگرانی کرده ام و حتی اعلام نمودیم اگر تقاطع باشد بهتر است.

انتهای پیام/