کریمی، مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ۹ پروژه ورزشی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و ۲۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع به سرانه ورزشی استان اضافه خواهد شد.


علی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به افتتاح پروژه های ورزشی در هفته دولت، اظهار داشت: با بهره برداری از ۹ پروژه در هفته دولت حدود ۲۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع به سرانه ورزشی استان اضافه خواهد شد.

وی افزود: ۹ پروژه در هفته دولت با اعتبار ۹۵ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید که اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده و در این راستا توانسته ایم سه پروژه روستای را با همکاری نماینده مردم بروجرد و اشترینان با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آماده بهره برداری کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان با اشاره به پروژه هایی که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید، بیان کرد: در شهرستان الیگودرز چهار پروژه که دو پروژه چمن مصنوعی و طبیعی فوتبال و یک دیواره صخره نوردی و فاز اول پیست تارتان مجموعه ورزشی شهید ارسلان گودرزی، در شهرستان بروجرد سه پروژه چمن مصنوعی فوتبال روستایی در روستاههای جهان آباد، جعفرآباد و ونایی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات وزارت نفت، یک پروژه چمن مصنوعی فوتبال استاندارد در مجموعه ورزشی ارکیا شهرستان الشتر، یک پروژه چمن مصنوعی مینی روستایی در منطقه قلعه رحمت بخش زاغه شهرستان خرم آباد به بهره برداری می رسدو.

وی تصریح کرد: سعی کرده ایم در هفته دولت نگاهمان به مناطق روستایی باشد که در این هفته چهار پروژه افتتاح می شود.

کریمی با اشاره به تجهیز ۳۰ خانه روستایی در هفته دولت، گفت: ۳۰ خانه روستایی به امکانات میز تنیس، میز فوتبال دستی،  دارت، تاتامی و شطرنج تجهیز خواهد شد و خانه های روستایی خانه های هستند که در مناطق روستایی در اختیار حوزه ورزش قرار دارد که اتاق ها یا محله هایی برای اوقات فراغت اهالی روستا در نظر گرفته می شود تا مردم روستا بتوانند از امکانات ورزشی استفاده کنند.

وی با اشاره به اشتغال زایی در پروژه های هفته دولت افزود: در ۹پروژه که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد چهار پروژه افتتاح چمن های ورزشی است که در این راستا هرچمن کخ حداقل با دو نفر اداره می شود و می تواند در مناطق روستایی اشتغال‌زایی خوبی صورت بگیرد.

کریمی تصریح کرد: امیدواریم در هفته دولت بتوانیم خدمات خوب و ارزنده ای را به هم‌استانی هایمان ارائه و در آینده با نزدیک شدن به هفته تربیت بدنی سایر پروژه های ورزشی را هم به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام/