ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور یک ضرورت است اما برخی هنوز دشمن و ضربه های دشمن از طریق فضای مجازی را باور ندارند.

مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به رواج فضای مجازی و اینترنت ضروری است تا شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود چرا که گاهی دشمن از طریق این فضا به دنبال ضربه زدن است.

وی افزود: برای امنیت در این فضا و فضای کلی اطلاعاتی کشور، وجود شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک ضرورت احساس می شود چرا که وقتی شبکه هایی که به اسم جستجوگر و پایگاه های بزرگ اینترنتی به سیستم های جاسوسی دشمن وصل هستند می توانند در ایجاد ناامنی دخیل باشند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برخی از موارد مانند اغتشاشات و فتنه ها دشمن از طریق فضای مجازی اهداف را دنبال می کند تا بتواند ضرباتی را وارد کند چرا که این فضا تحت مدیریت آنها بوده که باید شبکه ملی اطلاعات ایجاد شود تا ازاین زوایا آسیبی وارد نشود.

ویسکرمی خاطر نشان کرد: امروزه دشمن در تلاش است تا از طریق فضای مجازی بتواند بر افکار عمومی اثر بگذارد و رهبری سالهاست که بر راه اندازی این شبکه ملی تاکید می کنند.

وی با اشاره به این که در راستای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات کوتاهی هایی صورت گرفته افزود: متاسفانه برخی هنوز دشمن باور ندارند و خیلی دشمن را جدی نگرفته اند به طوری که کشورهای غربی و آمریکا را دشمن نمی دانند، از سوی دیگر برخی هم دشمن را باور دارند اما به صورت جدی احساس نمی کنند و عمق فاجعه را درک نکردند و برخی هم برای اجرای این کار همت لازم را ندارند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است تا برای ایجاد این شبکه ملی مدیران جهادی وارد عمل شوند تا بتوانند کار را انجام دهند و یک عزم جدی برای این موضوع مهم نیاز است که اجرایی شود.

ویسکرمی تصریح کرد: برخی از مدیران عزمی برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات ندارند در حالی که یکی از ضروریات امروز جامعه است.

انتهای پیام/