عبدالهی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: 56 پروژه جهش تولید در لرستان تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

اسد عبدالهی در گفت وگو با خبر افلاک اظهار داشت:  برنامه های جهش تولید در استان، شامل ۵۶ طرح و پروژه است که تعدادی از آنها از جمله نیروگاه خرم آباد و فاز دوم پتروشیمی نیمه اول امسال به بهره برداری رسیده و تا پایان امسال هم دیگر طرح های بزرگ اقتصادی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: فاز ۳ ، ۴ و ۵ پتروشیمی، طرح توسعه شرکت قند لرستان، راه اندازی خط دوم شرکت شیشه لرستان، کاغذ از سنگ الیگودرز، احداث و ایجاد پالایشگاه پنج هزار شبکه ای پلدختر، شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک -فاز انسانی، مجتمع صنایع غذایی راتامهر خرم، مجتمع پرورش ماهی سردابی دوآب الشتر، زنجیره تولید گوشت مرغ دربار برکت و… از جمله طرح هایی است که تا پایان سال، آماده بهره برداری می شود.

معاون امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به اینکه ۷۲ درصد، معادل ۴۱ طرح از این ۵۶ طرح، اقتصادی و مابقی عمرانی است تصریح کرد: بسیاری از پروژه ها، طرح های بزرگی است مانند پالایشگاه پلدختر که اولین پالایشگاه بخش خصوصی در کشور است که برای اولین بار از نفت خام استفاده می‌شود.

وی گفت: مقرر شده است که ۱۰ بانک ملی، ملت، تجارت، صنعت و معدن و… تسهیلات لازم را برای این طرح ها در اختیار بگذارند.