مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان با اشاره به پخش ۱۰۰ فیلم دو دقیقه ای در صداوسیما گفت: مستند شهید غلامی یاراحمدی از جمله شهدای مدافع حرم و شهید جابر بیرانوند از شهدای نیروی انتظامی لرستان تولید می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از خبر افلاک، سرهنگ محسن رشیدی در جمع خبرنگاران بااشاره به کارکرد لرستان در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در ابتدای جنگ، استان لرستان جزء اولین استان ها بوده است که عشایر آن با سلاح های خود در جنگ حضور داشتند در حالی که سازماندهی مناسبی نداشتند.

وی افزود: در حالی که دشمنان با آمادگی صد در صد به مقابله با کشور ما برخاسته بودند افرادی به طور خودجوش و با سلاح های سازمانی و جیره خود، به میدان آمدند و دفاع کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدسعنوان کرد: لرستان هنوز لشکر و تیپ جداگانه ای نداشت و بعد از تشکیل لشکر ۷ ولیعصر و تیپ امام حسن، وارد آنها شدند با تشکیل تیپ ۵۷ لرستان و بعدها لشکر ۵۷ ، لشکر ۸۴ ، ۴۱۱ بروجرد ، تیپ حنین ، سپاه بوکان و… هم شکل گرفتند ، این درحالی بود ‌که لرستانی ها علاوه بر استان لرستان ، سه استان کرمانشاه ، خوزستان و ایلام را هم پشتیبانی می کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانشجویی ۱۰۸ ، در بخش دانش آموزی ۹۵۰ شهید و در بخشهای مختلف سپاه،  ارتش ، ادارات و… نیز شهید داشته ایم در حالی که در بعضی کشور ها فقط ارتش باید وارد میدان جنگ شود.

رشیدی با اشاره به عمق کار رسانه ها و تداعی و پوشش مناسب جنگ توسط آنها تصریح کرد: امروز هم رسانه ها به خوبی وارد میدان شده اند ، به عنوان مثال در بحث مدافعین سلامت و معرفی و تبیین کار آنها برای مردم جامعه ، موفق عمل کرده اند.

وی بیان کرد: لرستانی ها در عملیاتهای مختلف حضور چشمگیر داشته اند؛ امروز در معرفی آثار شهدا کار زیادی انجام نداده ایم و با توجه به وسعت حضور لرستانی ها در جنگ ، آثار ارائه شده در این زمینه ، بسیار کم است و بخوبی برای جامعه ترسیم نشده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار با تاکید بر نقش موثر رسانه ها در جمع آوری آثار شهدا ، تاریخ شفاهی رزمندگان و… یادآور شد: باغ موزه ی دفاع مقدس ، که چند سال از آغاز ساخت آن می گذرد بالاخره روزی افتتاح می شود ، ولی تولید محتوا برای آن ، بسیار مهمتر در خود باغ موزه است.

رشیدی گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،  مستند شهید غلامی یاراحمدی از جمله شهدای مدافع حرم  و شهید جابر بیرانوند از شهدای نیروی انتظامی لرستان تولید می شود و همچنین ۱۰۰ فیلم دو دقیقه ای برای پخش در صداوسیما ، توسط بنیاد حفظ آثار در حال تولید است.

وی با بیان اینکه در باغ موزه دفاع مقدس ، باید آثاری در همه حوزه های بسیج ، سپاه ، هنرمندان ، هلال احمر و اقشار مختلف مردم وجود داشته باشد گفت : امیدواریم گروه های جهادی که برای مناطق محروم کار می کنند در زمینه محتوا سازی و جمع آوری آثار شهدا به ما کمک کنند و رسانه ها هم ، همانطور که بخوبی برای مدافعان سلامت کار کرده اند ، در کنار ما نیز باشند.

انتهای پیام/