آشناگر، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: پیشگیری از اعتیاد هدف اصلی اجرای طرح یاریگران زندگی است و سال گذشته این طرح در 20 درصد مدارس استان لرستان برگزار شد.

محمود آشناگر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای پیشگیری از اعتیاد سال گذشته طرحی به نام یاریگران زندگی آغاز شد که در استان لرستان نیز این طرح در ۲۰ درصد مدارس برگزار گردید.

وی افزود: با شیوع کرونا این طرح در مدارس متوقف و در فضای مجازی انجام شد که امسال نیز تلاش می شود مانند سال گذشته این طرح در مدارس اجرا شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، ۳۰ خانه ورزش در روستاهای استان لرستان با همکاری ورزش و جوانان و شورای مبارزه با مواد مخدر تجهیز شده که برای هر خانه ورزش در این روستاها ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات در خانه های ورزش روستاها هزینه شده تا همه افراد بتوانند از امکانات استفاده کنند.

آشناگر با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: پیشگیری و کاهش اعتیاد در سنین پایین خصوصا در بین دانش‌آموزان از اهداف این طرح است که در این برنامه دانش آموزان، آموزش های لازم را فرا می گیرند و هر یک به عنوان سفیران مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از اعتیاد اقدام می نمایند.

وی افزود: ضروری است که خطرات و آسیب های اعتیاد از دوران مدارس برای دانش آموزان بیان شود تا دانش آموزان در این راستا آگاهی لازم را داشته باشند و به این سمت و سو کشیده نشوند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: از مهمترین اقدامات پیشگیرانه در اعتیاد این است که برای افراد محیط و شرایطی توام با نشاط اجتماعی فراهم شود تا افراد فرصت های فراغت را با برنامه های ورزشی، فرهنگی و علمی و آموزشی پر کنند.

انتهای پیام/