کریمی، مدیر کل امور عشایری لرستان گفت: تاکنون خدمات بهداشتی درمانی به عشایر 4 شهر استان ارائه شده و دانشگاه علوم پزشکی اکیپ هایی را برای خدمات دهی در این مناطق اعزام می کند.

سعید کریمی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: جمعیت عشایری لرستان ۸۴ هزار نفر است که خدمات مختلفی به آنها ارائه می شود، اخیرا یکی از برنامه ها «خدمات بهداشتی درمان» به جامعه عشایری در استان است.

وی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تاکنون به جمعیت عشایری در شهرهای خرم آباد، نورآباد، الشتر و پلدختر خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شده و تیم های پزشکی شامل پرشک عمومی و متخصص در بخش های کودکان، دندانپزشکی و مامایی به این مناطق اعزام شده اند.

مدیر کل امور عشایری لرستان تصریح کرد: اکیپ های سیار در این مناطق چند روز مستقر می شوند و پایش های لازم را انجام می دهند و هر آنچه از لحاظ درمانی، دارویی نیاز باشد را به صورت رایگان ارائه می دهند.

کریمی گفت: شهرستان بعدی که این خدمات را دریافت می کنند الیگودرز است که همین خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر این شهرستان ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد: در صورتی که افراد دارای بیماری خاصی باشند که نیاز به ارجاع به بیمارستان باشد، این کار صورت می گیرد و به بیمارستان انتقال داده می شوند.

مدیر کل امور عشایری لرستان با اشاره به شیوع کرونا افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ یک از عشایر استان لرستان به کرونا مبتلا نشده اند و با توجه به این که این افراد در هوای باز و به دور از تراکم جمعیت هستند، شیوع کرونا در این مناطق وجود نداشته است.

انتهای پیام/