مانور بازگشایی مدارس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک، علیرضا نخعی صبح امروز در مراسم مانور بازگشایی مدارس لرستان ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، افزود: در استان لرستان حدود ۳۶۰ هزار دانش آموز در قالب پنج هزار و ۳۰۰ مدرسه دولتی و غیردولتی در حدود ۲۰ هزار کلاس درس فعالیت آموزشی را آغاز خواهند کرد که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ هزار دانش آموز بیشتر شده و حدود سه درصد رشد آمار دانش‌آموزی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس افزود: همه آن چیزی را که برای سلامت دانش آموزان اعم از ایمن سازی محیط مدرسه، ضد عفونی، سلامت محیط فیزیکی مدرسه، تامین ماسک، مواد ضد عفونی کننده و هم از نظر رعایت رفتار مناسبی که باعث ابتلا و شیوع کسی نشود تدابیر لازم صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: برگزاری مدارس بستگی به اعلام وضعیت کرونا در شهرستانها دارد، در مناطقی که وضعیت آن ها قرمز است کلاس به صورت کاملاً غیر حضوری برگزار و در مناطقی که وضعیت زرد اعلام شود مدارس را حتماً به چند گروه تقسیم خواهیم کرد که تماس فیزیکی بچه ها به حداقل برسد و فاصله ها رعایت شود و در مناطق سفید طبیعتاً کلاسها به صورت حضوری برگزار می شود‌.

وی تصریح کرد: در عین حال در مناطق وضعیت سفید هم مسائل بهداشت رعایت خواهد شد و مراکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش نظارت کامل بر این روند خواهند داشت و همه مسائلی که برای سلامت دانش آموزان و برای کیفیت برگزاری کلاس ها لازم بوده پیش بینی شده است.

نخعی خاطرنشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی انجام شده و مدارس و معلمان آمادگی کامل را دارند، معلمان هم کلاسهای آموزشی را شرکت کرده‌اند و خانواده ها اطمینان کامل داشته باشند که آموزش و پرورش نهایت سعی خود را خواهد کرد و همه تدابیر را اتخاذ کرده و از خانواده ها هم انتظار می رود که در این راه کمک کنند، ما نمی توانیم آموزش و پرورش و جریان تعلیم و تربیت دانش آموزان را تعطیل کنیم.

وی گفت: خانواده‌ها بدانند آن جایی که احساس کنیم خطری دانش آموزان را تهدید می کند به هیچ وجه کلاس حضوری برگزار نخواهد شد و خانواده‌ها پیام‌های مدارس را به موقع دریافت کنند تا انشاالله یک سال تحصیلی بی خطر و ایمنی برای دانش آموزان داشته باشیم.

انتهای پیام/