عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مشوق هایی برای توسعه نوسازی در بافت های فرسوده در نظر گرفته شده است و تسهیلاتی برای نو سازی و خودمالکی در این راستا پرداخت می شود.

به گزارش سفیر افلاک مهدی عبوری در بازدید از پروژه های بافت های فروسده و تاریخی بروجرد اظهار داشت: نوسازی در بافت های فرسوده یکی از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است که تسهیلاتی برای نوسازی در نظر گرفته به طوری که برای انبوه سازانی که به تایید شهرداری و اداره راه و شهرسازی برسند و همچنین صلاحیت لازم برای این کار را داشته باشند به ازای هر اواحد ۲۲۰ میلیون تومان و برای نوسازی واحدهای شخصی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

وی افزود: افرادی که به صورت خودمالکی برای نوسازی اقدام به تخلیله منزل کنند تسهیلاتی به مبلغ ۴۰ میلیون تومان ودیعه پرداخت می شود که این یکی از مشوق های برای نوسازی در بافت های فرسوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای همین منظور صدور پروانه ساخت و ساز در این بافت ها به صورت صد درصد رایگان شده و هزینه های نظام مهندسی نیز ۵۰ درصد رایگان شده تا افراد برای نوسازی در این مناطق تشویق شوند.

وی با اشاره به پروژه های بازآفرینی در بروجرد گفت: جهت ارتقای سطح زندگی در این مناطق، پروژه هایی تعریف شده که احداث سالن ورزشی، سرای محله، خانه بهداشت، مدرسه و توسعه فضای سبز در دستور کار قرار دارد.

لازم به ذکر است که معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان از پروژه های بازآفرینی دره غریب، سرای محله، امامزاده جعفر و خانه افتخار الاسلام بازدید کردند.

انتهای پیام/