اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کمبود دارو برای بیماری کرونا در استان وجود ندارند و داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در بیمارستان ها عرضه می شود.

محسن اسدبیگی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: داروهای مورد نیاز برای درمان کرونا تامین شده و علاوه بر این کمبود داروهای جانبی هم وجود ندارد و به اندازه ای که نیاز باشد در بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی قرار داده می شود.

وی افزود: عرضه داروی کرونا در بیمارستانها تحت نظارت علوم پزشکی انجام می شود و توصیه می شود داروهایی که نیاز است از طریق بیمارستانها تهیه شود چرا که داروهایی که در خارج از بیمارستان عرضه می شود به احتمال زیاد تقلبی هستند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در برخی از موارد همراهان بیمار اصرار دارند که داروی کرونا برای بیمار تجویز شود در صورتی که پزشک تشخیص داده این دارو نیاز نیست اما با هزینه هایی بالا این دارو را در خارج از بیمارستان تهیه می کنند که بیش از ۹۰ درصد این داروها تقلبی هستند.

اسدبیگی با اشاره توزیع واکسن آنفلوآنزا عنوان کرد: برای تهیه واکسن انفلوآنزا اعلام نیازهای لازم صورت گرفته و با توجه به سهمیه ای که برای استان در نظر گرفته شود طبق اولویت بندی واکسن توزیع می شود.

وی بیان کرد: اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا برای بیماران خاص، بیماران قلبی عروقی، دیابتی و شیمی درمانی است که به محض دریافت واکسن در اختیار این گروه ها قرار داده می شود.

انتهای پیام/