بازگیران، معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: با توجه به فصل بازگشایی مدارس 500 بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

نصراله بازگیران در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش سال تحصیلی از ۱۵ شهریور ماه آغاز می شود و با توجه به شیوع کرونا، اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس صورت گرفته است.

وی افزود: در همین راستا با کمک خیرین ۵۰۰ بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند در استان تهیه شده که ۲۴۰ بسته برای مقطع متوسطه دوم و مابقی برای مقطع متوسطه اول در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: برای تهیه این تعداد لوازم التحریر بیش از ۲۰ میلیون تومان هزینه شده که شامل دفتر، مداد، خودکار، پاکن کن و کیف است.

بازگیران خاطر نشان کرد: این تعداد بسته های لوازم التحریر از سوی خیرین تهیه شده و هم اکنون کار توزیع این بسته ها در بین دانش آموزان نیازمند آغاز شده است.

وی با اشاره به این که بیش از ۷۲ درصد دانش آموزان استان به شاد دسترسی دارند افزود:  تمهیدات لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس و همچنین استفاده از شاد برای فراگیری آموزش ها و درسها انجام شده که شبکه شاد هم اکنون در حال بروز رسانی است.

معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: رایزنی هایی با خیرین صورت گرفته تا برای دانش آموزانی که تبلت برای حضور در شاد ندارند را تهیه کنند که قول هایی داده شده است و در صورت تهیه این تبلت ها در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

بازگیران اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید فیلمبرداری از دورس توسط معلم صورت گرفته تا در صورتی که داشن اموزان دسترسی لازم به شاد را ندارد، دروس از طریق سی دی آموزشی و یا درسنامه در اختیار آنها قرار گیرد.

انتهای پیام/