خادمی استاندار لرستان گفت:ارائه آموزش های لازم سبب کاهش آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد می شود و باید این مهم در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی یا اشاره به تبیین بیانیه گام دوم و راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی طلاق اظهار داشت: ضرورت دارد پس از بررسی موضوع و تجزیه و تحلیل ، یک کار علمی، محاسبه شده و دقیق توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای کاهش اعتیاد و طلاق انجام پذیرد.

وی با تاکید بر ریشه یابی عوامل فردی و اجتماعی به بررسی موضوع از طریق مطالعات اجتماعی، عوامل محیطی و ریشه یابی آسیب‌های اجتماعی به منظور ارائه راه حل منطقی تاکید کرد و افزود: عوامل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این زمینه دخیل هستند و لوم هدف گذاری برای مقابله در این زمینه ها ضروری است.

استاندار لرستان تصریح کرد: مشاوره و آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج در زمینه پیشگیری از طلاق موثر بود و عوامل اجتماعی و فرهنگی همچون ازدواج در سن پایین باید مد نظر باشد و ضروری است تا برنامه ریزی و اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: در جهت آموزش و آگاه سازی جامعه از بخشی از اعتبارات دستگاه‌های مختلف می توان استفاده کرد و با بررسی و ریشه یابی دلایل طلاق، مواردی را هدف‌گذاری کرده و از طریق آموزش و دیگر راهکارها این موضوع را در قالب تشکیل کمیته های تخصصی در ذیل شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار داده تا زمینه کاهش این آسیب اجتماعی فراهم آید.

انتهای پیام/