یادواره نخستین شهید مدافع سلامت لرستان، شهیده «زهرا شیرویه» در بروجرد برگزار شد.

به گزارش سفیرافلاک، یادواره نخستین شهید مدافع سلامت لرستان «شهیده زهرا شیرویه» با حضور فرمانده سپاه استان لرستان و جمعی از مسئولان استانی در بروجرد برگزار شد.

سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در این مراسم اظهار داشت: ملت ایران در عرصه های مختلف با فداکاری، از خودگذشتگی، خیرخواهی و مجاهدت به هم نوعان خود خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به نقش زنان در جنگ تحمیلی و حضور بیش از ۲۳هزار امدادگر زن، دو هزار و۳۰۰ پزشک زن در جبهه های مقاومت، شهادت هفت هزار زن و جانباز شدن پنج هزار زن در جنگ تحمیلی، افزود: امروزه نیز زنان نقش موثری در مجاهدت در عرصه های مختلف دارند و زنان مجاهد و فداکار شبیه شهیده زهرا شیرویه کم نیستند.

فرمانده سپاه استان لرستان عنوان کرد: مجاهدت شهیده زهرا شیرویه، کادر درمانی و پزشکی و کمک های مردمی در این بحران قابل ستایش است، این مجاهدت ها بدون شک از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده که در بلاهای طبیعی گروه‌های جهادی به دنبال سبقت گرفتن از هم در خدمت رسانی هستند.

وی اظهار داشت: آمار تلفات استان لرستان در بحران کرونا ۲.۶ درصد بوده است که این نشانه مجاهدت کادر درمانی و امثال شهیده زهرا شیرویه ها و همکاری مردم است.

به گزارش سفیرافلاک، در پایان مراسم از تندیس شهیده زهرا شیرویه رونمایی شد.