حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: سیل سال گذشته بیش از 10 هزار میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرد که تاکنون تنها بیش از 3 هزار میلیارد پرداخت شده است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام سید احمد شاهرخی در جلسه شورای بخش معمولان با بیان اینکه پویش های انقلابی در این بخش و استان ما موج می زند اظهار داشت: مردم انقلابی پلدختر ومعمولان زیر بمباران موشک های رژیم بعث عراق شعار جنگ جنگ تا پیروزی سر دادند که این برگ زرینی از افتخارات مردم این دیار است.

وی با اشاره به همدلی و اتحاد بین مسئولین در راستای خدمت رسانی ومحرومیت زدایی افزود: شان ومنزلت خدمت گزاری به مردم در نظام جمهوری اسلامی از بالاترین تا پایین ترین مقام در حکومت مردمی اسلامی در سایه امنیت و رفاه یک وظیفه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: کسی  که در مسئولیت به دنبال مطامع یا منافع است این فرد جایگاهی ندارد ودیر یا زود در هر منصبی که باشد، گرفتار غضب الهی می شود و  در چنگال عدالت می افتد.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: هر چه به مردم با پایبندی به قانون خدمت رسانی شود، توطئه دشمنان نظام در فاصله انداختن بین مردم و حکومت خنثی می گردد.

وی بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با اتکا بر پروردگار و تکیه مردمی بر اساس اخلاق اسلامی، فروتنی، صداقت در حرکت است و خدمت رسانی به مردم توسط مسئولین یک وظیفه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تلاش دستگاه قضایی با محوریت صلح وسازش امری پسندیده است و هر چند در جریان سیلاب، استان های مختلفی با همدلی در کنار سیل زدگان پلدختر و معمولان بودند وامروز مسئولین و مردم این مناطق با همدلی بیشتر باید به فکر رفع مشکلات سیل زدگان باشند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به این که طرح راه دسترسی پلدختر به خرم آباد باید تسریع شود اظهار داشت: مجمع نمایندگان لرستان در جلسه ای مقرر شد با وزیر راه وشهرسازی، نیرو و نوبخت معاون رئیس جمهور در جهت حل مشکلات سیل زدگان پلدختر و معمولان با استفاده از بودجه های متمرکز انجام گیرد.

وی عنوان کرد: طرح های توجیهی اشتغالزایی با هدف تولیدات بومی از طریق بانک توسعه تعاون پرداخت می‌شود و بر اثر سیلاب ۱۰هزار میلیارد تومان به استان خسارت زده شده ولی بیش از ۳ هزار میلیارد از این میزان خسارت جبران و پرداخت شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیکاری را یکی از مشکلات لرستان برشمرد و افزود: نرخ بیکاری بالا در سنوات سال های طولانی جز استان و این که در رتبه دوم و سوم قرار داشت برطرف شود و می طلبد مسئولین در راستای خدمت رسانی به مردمی وقتی ارتباطی به شورای اداری استان یا حتی شورای بخش و کلان ندارد بایستی توسط متولیان امر انجام گیرد و اگر مسئولی به وظایف خود عمل نمی کند یا قصور می کند باید برخورد صورت گیرد.

انتهای پیام/