همزمان با هفته تعاون 14 تعاونی با اشتغالزایی 88 نفر در استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی در مراسم افتتاح ۱۴ تعاونی در استان، با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ تعاونی در کشور اظهار داشت: کار تعاونی و همکاری از مواردی است که در دین اسلام بر آن تأکید شده و در عمل نیز طی سالهای اخیر شاهد پرداختن به این مهم بوده ایم.

وی افزود: تعاونی های استان علیرغم همه مشکلات مانند تحریم ها، بیماری کرونا و تغییرات در شرایط بازار، عملکرد خوبی داشته اند و امیدواریم لرستان به جایگاه واقعی خود در این زمینه دست یابد که مستلزم نهادینه کردن فرهنگ تعاونی در کشور است.

استاندار لرستان با اشاره به لزوم حمایت از حوزه تعاونی تصریح کرد: تعاونی باید به عنوان یکی از بخش های اقتصادی کشور به رسمیت شناخته شود و برای ارتقا آن تلاش شود.

خادمی گفت: در این مراسم همزمان با سراسر کشور تعداد ۱۴ واحد تعاونی استان با اعتباری بالغ بر ۱۹۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۸۸ نفر افتتاح شدند.

وی در خصوص وضعیت تعاونی های راکد در رهن بانک ها افزود: طرح های راکد به لحاظ وضعیت به سه دسته تقسیم بندی می شوند و بر اساس نوع مشکل برای آنها تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار لرستان اظهار داشت: دسته اول طرح هایی هستند که سرمایه گذار توانمند و دارای اهلیت ندارند، دسته دوم طرح هایی که ماشین آلات و تجهیزات فرسوده دارند و محصول تولید شده آنها در بازار مشتری ندارد و دسته سوم واحد هایی هستند که هم سرمایه گذار توانمند دارند و هم طرح آنها توجیه اقتصادی دارد ولی به دلیل مشکلات خارج از اراده، راکد مانده اند و به تملک بانک ها درآمده اند.

وی بیان کرد: به منظور حل مشکلات واحد های اقتصادی تملک شده، بانک ها را موظف به فروش هفتگی این واحد ها به سرمایه گذار توانمند و دارای اهلیت کرده ایم که امیدواریم هر چه سریعتر به چرخه اقتصادی استان بازگردانده شوند.

به گزارش سفیرافلاک، در پایان این مراسم از تعداد ۱۷ تعاون گر برتر استان با اهدا لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/