پرویزپور، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: سازمان های مردم نهاد و خیران برای تامین لوازم التحریر و تبلت دانش آموزان نیازمند ورود کنند.

ناهید پرویز پور در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: تلاش می شود تا با استفاده از ظرفیت ها و امکانات، هیچ دانش آموزی از تحصیل بازنماند که در این راستا با توجه به شیوع کرونا و این که بخشی از آموزشها در فضای مجازی ارائه می شود، برخی از دانش آموزان نیازمند از ابزار آموزش در این فضا مانند تبلت و گوشی محروم هستند.

وی افزود: در همین راستا پیگیری های زیادی صورت گرفته تا شاد به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، برخی از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که تبلت و گوشی ندارند و تلاش شده تا برای خانواده های تحت پوشش از طریق خیرین و کمک های مردمی گوشی و تبلت تهیه شود و سهم استان لرستان نیز مشخص شود.

مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: از ظرفیت خیرین در تامین نیازهای دانش آموزان نیازمند مانند لوازم التحریر و تبلت استفاده خواهد شد تا با آغاز سال تحصیلی جدید بتوانند تکالیف و آموزش های لازم را فراگیرند.

وی عنوان کرد: کمپین هایی در این راستا راه اندازی شده و علاوه بر این، در جشن عاطفه ها نیز کمک هایی جمع آوری می شود. از برخی مراکز نیکوکاری و خیرین دعوت شده تا برای خرید تامین نیازهای مدارس دانش آموزان نیازمند همکاری داشته باشند، البته سال گذشته آموزش و پرورش از طریق خیرین تعدادی تبلت خریداری و در اختیار خانواده های نیازمند قرار داد و انتظار داریم امسال نیز با استفاده از ظرفیت خیرین بتوانیم گام هایی در این راستا برداریم.

انتهای پیام/