پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: سیل سال گذشته لرستان بیش از 10 هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورد که تاکنون 35 درصد اعتبارات سیل استان تخصیص یافته است.

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: سیل سال گذشته در استان لرستان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت در بخش های مختلف به استان لرستان وارد کرد که هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۸ به بخش زیر ساخت ها ابلاغ و به صورت کامل تخصیص داده شد.

وی افزود: همچنین از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان در این راستا دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و سازهای مکان های مسکونی، تجاری، کشاورزی و زیر ساخت‌های استان پرداخت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان تصریح کرد: همه کسانی که در سیل سال گذشته آسیب دیده بودند در بخش های مسکونی، تجاری و کشاورزی، در صورتی که مشمول تسهیلات بودند این تسهیلات به آنها پرداخت شده است. در حال حاضر پیشرفت فیزیکی بسیاری از واحدهای مسکونی  بیش از ۹۰ درصد بوده و برخی از آنها تکمیل شده است.

وی با اشاره به مقاوم سازی خانه های روستایی گفت: برهمین اساس مصوبه ای ابلاغ شده در قالب مقاوم سازی خانه های روستایی و آسیب دیدگان از سیل که ظرفیتی در اختیار بنیاد مسکن قرار دادند تا افرادی که مشمول دریافت خسارت می شوند تسهیلات را دریافت کنند.

پازوکی خاطرنشان کرد: برآورد اولیه از خسارت های سیل در استان ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و تاکنون ۳۵ درصد اعتبارات سیل تخصیص یافته است. در بخش زیر ساخت ها بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که بیش از هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان ابلاغ شده است و تلاش می شود که کسری ها در این زمینه جبران شود.

انتهای پیام/