هوشیاری، رئیس اداره امور عشایر کوهدشت گفت: فاز اول عملیات آب‌رسانی به 11 روستای منطقه عشایری «وره زرد» کوهدشت آغاز شده و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

امین هوشیاری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، در زمینه تأمین آب مناطق عشایری کوهدشت، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که همواره در حوزه عشایری شهرستان کوهدشت با آن مواجه بوده، تأمین آب شرب منطقه «وره زرد» با ۱۱ روستا و ۳۲۰ خانوار است.

وی افزود: مطالعات، اخذ مجوز چاه، حفر چاه و خط انتقال به طول سه کیلومتر به‌عنوان فاز اول انجام‌شده است و هم‌اکنون در حال احداث مخزن آب به حجم ۱۰۰ مترمکعب هستیم.

رئیس اداره امور عشایری کوهدشت با اشاره به اینکه فاز اول پروژه، دارای ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است، عنوان کرد: پیمانکار طرح انتخاب‌شده و از یک ماه پیش روی طرح مشغول کار است که تا پایان سال جاری فاز اول به بهره‌برداری می ر سد.

 وی تصریح کرد: سال گذشته عملیات حفر چاه آب، با دبی ۸٫۵ لیتر بر ثانیه انجام و آزمایش میکروبی آن نیز صورت گرفته است، در فاز اول با احداث ایستگاه پمپاژ، تکمیل مخازن و خط انتقال، آب‌رسانی به سه روستای «قاسم بیگی، زیتون و کسعلی» انجام می‌شود.

هوشیاری گفت: با تأمین اعتبار ۴۰ میلیارد ریال که اداره کل امور عشایر لرستان انجام داده و موافقت آن نیز صورت گرفته، عملیات فاز دوم را برای آب‌رسانی به سایر روستاهای مناطق عشایری «وره زرد» آغاز می‌کنیم.

رئیس اداره امور عشایری کوهدشت با اشاره به اینکه بهبود وضعیت رفاه مناطق عشایری هدف ما است، اظهار کرد: سهمیه آرد مناطق عشایری کوهدشت و رومشکان ۱۱۰ تن است که ماهانه توسط فروشگاه‌هایی زیر نظر تعاونی‌ها راه‌اندازی شده‌اند و مستقر در این مناطق هستند توزیع می‌شود.

 انتهای پیام/