رضایی، مدیر کل بنیاد مسکن لرستان گفت: 3 هزار و 863 واحد روستایی در طرح ملی مسکن در استان لرستان احداث می شود.

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، پروژه ملی مسکن به بنیاد مسکن واگذار شده که در این راستا سهم استان لرستان سه هزار و ۸۶۳ واحد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در شهرهای الشتر، نورآباد و پلدختر بخشی از اراضی مورد نیاز تامین شده و هم اکنون سایر اقدامات در حال انجام است که ما به عنوان کارگزار پیگیر این پروژه هستیم.

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد در استان احداث شد که از این تعداد ۱۲ هزار واحد روستایی و هزار و ۳۰۰ واحد شهری احداث و همچنین ۲۱ هزار واحد نیز تعمیر شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر احداث و تعمیر، سهمیه هشت هزار بهسازی مسکن روستایی برای استان در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۸۳ درصد یعنی هفت هزار و ۵۰ فقره موفق به عقد قرارداد شده است.

رضایی با اشاره به مسکن محرومین در استان گفت: با توافق بنیاد مسکن، استانداری و برنامه و بودجه کشور قرار شد دو هزار واحد مسکن محرومان در استان احداث شود که تسهیلات مورد نیاز برای احداث این واحدها ۴۰ میلیون تومان و ۲۵ میلیون هم بلاعوض پرداخت می شود که تاکنون هزار و ۸۰۰ واحد آغاز به کار شده است. همچنین تاکنون ۸۰ هزار سند روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توسط ثبت اسناد و بنیاد مسکن انجام و تحویل داده شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: طرح هادی در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام شده است؛ از سال گذشته کار احداث ۲۰ هزار واحد در استان آغاز شده و تاکنون ۱۲ هزار واحد تکمیل و تلاش می شود تا پایان سال این رقم به ۱۵ هزار واحد افزایش یابد.

انتهای پیام/