خادمی، استاندار لرستان گفت: با شیوع کرونا 70 تخت آی سی یو در استان اضافه شده که ضروری است تا 30 تخت دیگر اضافه شود تا بتوان از انها در مواقع نیاز استافده کرد.

به گزارش سفیر افلاک سید موسی خادمی در مراسم بهره برداری از پروژه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی که به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان در برهه ای از زمان متولی انجام کار دشواری مانند مقابله با ویروس کرونا شده است که برای این عزیزان آرزوی موفقیت در انجام این موضوع مهم را داریم.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال آغاز دوره جدید شیوع کرونا در کشور، آمادگی بالای کادر درمان برای مقابله با این بیماری ضرورت بیشتری پیدا می کند و از آنجا که در استان بیمارستان جدیدی برای بهره برداری وجود ندارد، باید از ظرفیت های موجود نهایت استفاده برده شود.

خادمی تصریح کرد: به منظور افزایش آمادگی کادر درمان استان، در یک مقطع تعداد ۷۰ تخت آی سی یو اضافه شد که می طلبد ۳۰ تخت دیگر اضافه شود تا بتوان بخشی از برنامه مقابله با این بیماری را جوابگو باشد.

وی بیان کرد: تهیه دستگاههای ام آر آی و سی تی اسکن از دیگر مواردی است که به دلیل فاصله بین شهرهای استان و بروز مشکلاتی در این زمینه برای بیماران، کمبود آنها احساس می شود و خواستار تسریع در تأمین این دستگاه ها هستیم.

خادمی افزود: تهاتر املاک قرارگاه به عنوان بیمارستان جایگزین، نیازمند همکاری سپاه برای انجام این کار است و ضرورت دارد برای تأمین منابع آن در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی لازم صورت پذیرد.

لازم به ذکر است امروز هشت پروزه با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در استان افتتاح شدند.

انتهای پیام/.