خادمی، استاندار لرستان گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای با معاون توسعه ارتباطات و فناوری رسانه ملی همه استان تحت پوشش رسانه ملی قرار خواهد گرفت.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: در حال حاضر ۹۶ درصد استان تحت پوشش شبکه استانی قرار دارد و این حق مردم است که در تمامی نقاط استان دسترسی مطلوب به برنامه های صدا و سیما داشته باشند.

وی افزود: امروز  تفاهم نامه ای در همین  راستا بین صدا و سیما و استانداری لرستان امضا شده است که ظرف دو سال آینده تمام نقاط کور استان تحت پوشش شبکه ملی قرار گیرند.

خادمی تصریح کرد: این تفاهم نامه حدود ۲۴ میلیارد تومان هزینه دارد که بخشی از آن توسط استان و بخشی دیگر توسط صدا و سیمای مرکز تامین خواهد شد.

استاندار لرستان با تبیین اهمیت  موضوع به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا و روی آوردن مردم به آموزش های از راه دور اظهار داشت: از این نظر موضوع برجسته تر شده و بیشتر مورد تاکید و پیگیری خواهد بود.

وی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه، تجهیزات و امکانات لازم در استان لرستان بروز رسانی و مستقر شده تا مردم بتوانند عادلانه از این فرصت ملی برخوردار شوند.

خادمی گفت: صدا و سیما امروزه از یک رسانه خبری و اطلاع رسانی فراتر رفته و نقش مهم تری را در آگاهی بخشی مردم در حوزه های اقتصادی،فرهنگی، هنری و دینی ارائه می دهد و در واقع به یک دانشگاه فرهنگی تبدیل شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار درصد از مردم لرستان از این فرصت بی بهره اند و به آن دسترسی ندارند، گفت: این تعداد مشتمل بر ۲۰ هزار خانوار و حدود ۸۵ هزار نفر می شود که سعی می‌کنیم در اسرع وقت پوشش مناسب را برای این عزیزان فراهم کنیم.

انتهای پیام/