جوانان بسیجی در دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال به رقابت پرداختند و با تلاش خود نشان دادند ما می توانیم دشمن را در این فضا نیز شکست دهیم.

به گزارش سفیر افلاک با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تاسیس بسیج به فرمان امام(ره) نخستین گام ها برای خدمت به مردم در عرصه های مختلف برداشته شد، بسیج از همان روزهای اول در هر جایی که نیاز بود جانانه وارد میدان می شدند تا هر آنچه در توان دارند را انجام دهند.

بسیج در عرصه های محرومیت زدایی، سازندگی، علمی، فرهنگی و سایر بخش ها در طول این سالها اقدامات بسیار چشمگیری انجام داده و کارنامه درخشانی دارد، بسیجیانی که با نهایت خلوص و بدون هیچ چشم داشتی در مسیر انقلاب قدم برمی دارند و در واقع ادامه دهنده راه شهدا هستند.

در این سالها دشمن توطئه ها و ترفندهایی از جنگ سخت تا جنگ نرم را در پیش گرفته تا به انقلاب ضربه بزند اما بسیجیان همواره آماده بوده و در دوران دفاع مقدس بسیاری از بسیجیان در دفاع از وطن جان خود را تقدیم کردند و امروز در جنگ نرم دشمن، گام هایی اساسی برداشته اند.

دشمن این روزها فضای مجازی را بهترین عرصه برای اجرای توطئه های شوم خود می داند اما بسیج این بار کمر همت را در این راستا بسته و گام هایی محکم برای تولید محتوا در فضای مجازی برداشته است.

اگرچه تاکنون دشمن تلاش داشت تا با تولید محتواهایی بتواند اذهان را منحرف و اعتقادات را کمرنگ کند اما به لطف همت بسیج محتواهایی تولید شده تا در فضای مجازی بتوانند هدف اصلی را انجام دهند.

حالا همزمان با هفته دفاع مقدس دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در تهران برگزار شد و ۳۵۴ نفر از بسیجیان سراسر کشور در این رویداد در قالب انیمیشن، بازی های ویدئویی و نرم افزارهای موبایلی به مدت دو روز با هم به رقابت پرداختند.

 سوژه های عنوان شده در این دوره از رقابتها بازی موبایلی با موضوع نجات جورج فلوید، پویانمایی با موضوع صحنه ورود نیروهای مقاومت به بیت المقدس و سوژه نرم افزار کاربردی نیز با موضوع نرم افزاری برای دعا، ارائه شده که شرکت کنندگان در این مسابقات تولیدات خود را عرضه داشتند.

 از استان لرستان ۴ تیم (۲ تیم در حوزه انیمیشن و پویانمایی، ۱ تیم در حوزه بازی های اندرویدی و ۱ تیم در حوزه اپلیکیشن های ویژه تلفن همراه) در این رویداد شرکت کردند.

از مهمترین محورهای رزمایش سراسری تولید محتوای دیجیتالی می توان به مقاومت و استکبارستیزی اشاره کرد که تیم های شرکت کننده از استان لرستان نیز تولیدات خوبی در این حوزه داشتند.

این رزمایش در بهمن ماه ۹۸ به صورت همزمان و با حضور هزار و ۵۰۰ شرکت کننده در قالب ۵۰۰ تیم تخصصی در ۳۲ مرکز استان برگزار شده است که مرحله نهایی آن در تهران برگزار شد.

تولیدات دیجیتال، پاسخی برای هجمه دشمن

 رضا سیفی یکی از شرکت کنندگان لرستانی در این دوره از مسابقات در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در مرحله استانی این دوره از مسابقت موفق شدیم که در بخش پویانمایی رتبه برتر کسب کنیم و به مرحله کشوری راه یابیم.

وی افزود: تولیدی این مسابقات با عنوان مقاومت است که اعضای تیم تلاش کردند تا بتوانیم یک تولید محتوای متناسب با محور مورد نظر را تولید کنیم.

سیفی تصریح کرد: هدف از حضور در این مسابقات این است که بتوانیم در راه انقلاب انیمشین ها و تولید محتوا داشته باشیم و  در مقابل هجمه دشمن پاسخگو باشیم.

این شرکت کننده لرستانی گفت: بیش از یک سال است که به صورت تخصصی در این رشته فعالیت داریم و تیم ما پنج نفر است که امیدواریم بتوانیم در این مسابقات رتبه خوبی کسب کنیم.

تولید پویانمایی با عنوان آزادسازی قدس به دست سربازان ولایت

دارابی یکی دیگر از شرکت کنندگان لرستانی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: تیم ما دو نفره است که در بخش پویانمایی فعالیت دارد و در مرحله استانی رتبه خوبی کسب کردیم البته سطح مسابقات در این دوره بالاست.

وی با اشاره به موضوع این مسابقه افزود: پویانمایی با محوریت استکبار ستیزی است که در این محتوای تولیدی قدرت های جهانی قدس را اشغال کردند و در آینده نزدیک به دست سربازان ولایت از دست نیروهای ظالم آزاد می شود.

دارابی تصریح کرد: در مسابقات استانی از بین ۲۲ تیم توانستیم جزء تیم های برتر باشیم که امیدواریم امروز نیز در این دوره از رویداد رتبه خوبی در بخش پویانمایی کسب کنیم.

بازی موبایلی با عنوان واقعه ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا

رضا شهبازی یکی دیگر از شرکت کنندگان  اظهار داشت: ۷ سال است در این رشته فعالیت دارم و در بازی های موبایل تاکنون اقداماتی انجام دادیم که شبیه سازی و گردشگری مجازی هم جزء رزومه کاری ما بوده است.

وی اظهار داشت: تولید ما در بخش بازی های موبایلی و گیم است که با محوریت استکبار ستیزی موضوع شبیه سازی ۱۳ آبان بود که در قالب گیم تهیه شده و لانه جاسوسی در این بازی تسخیر شده  است.

شهبازی عنوان کرد: تیم ما سه نفره است که هر یک از افراد سوابق خوبی در این بخش دارند و اولین بار است مسابقات کشوری شرکت می کنیم. تلاش می شود تا با تولیدات داخلی بتوانیم در فضای مجازی کشور و گسترش تولیدات گام برداریم.

شقایق گراوند دیگر شرکت کننده این رویداد از استان لرستان گفت: تیم ما دو نفره است که بیش از سه سال است در حوزه اپلیکیشن و برنامه نویسی کار می کنیم. این اپلیکیشن یک ایده نو و جدید است به طوری که  در مورد سرویس دهی به کارمندان در جهت استفاده از خدمات رفاهی است با عنوان سامانه رزو خدمات دولتی است که تولید شده است.

گراوند تصریح کرد: در مرحله استانی رتبه اول را کسب کردیم که امیدواریم در این دوره هم بتوانیم رتبه خوبی کسب کنیم.

لازم به ذکر است که این مسابقات صبح امروز پس از ۲۴ ساعت رقابت بین تیم ها به پایان رسید و نتایج مسابقات امشب اعلام می شود.

انتهای پیام/