خادمی، استاندار لرستان گفت: روند بیماری کرونا با توجه به آمارها و گزارشات ارائه شده در استان لرستان صعودی است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: آمارها و گزارشات از آغاز روند صعودی بیماری در کشور حکایت دارد که به تبع آن میزان مبتلایان به بیماری، بستری ها و مرگ ناشی از آن سیر صعودی پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان در لرستان بر اثر کرونا، افزود: روند بیماری در لرستان از دو هفته پیش تا کنون صعودی است که نشان از توجه کمتر به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی از مردم می خواهیم ضمن رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک، از حضور در تجمعات و ترددهای غیر ضروری نیزخودداری کنند تا بتوانیم روند افزایشی ابتلاء به بیماری را مهار کنیم.

وی از احتمال بازگشت محدودیت ها به دلیل سیر صعودی کرونا در استان خبر داد و گفت: احتمال بازگشت محدودیت ها با شدت بیشتر و گسترده تر وجود دارد که با توجه به شرایط کنونی بیماری، به ستادهای استانی مدیریت کرونا اختیار داده شد تا به صورت استانی و شهرستانی نسبت به اعمال محدودیت های بیشتر اقدام شود.

خادمی بیان کرد: اگر روند صعودی بیماری به همین منوال باشد، اعمال بازگشت محدودیت ها باشدت و گستردگی بیشتری برای مهار آن لازم خواهد بود.

وی افزود: در صورت اعمال محدودیت های جدید، تعطیلی مراکز اقتصادی، بازارها، محل های پرتجمع و سایر موارد را در پی خواهد داشت.

استاندار لرستان اظهار داشت: به منظور مهار سیر صعودی ابتلا به بیماری در استان، از مردم می خواهیم با جدیت و شدت بیشتر نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند تا بتوانیم این روند افزایشی را تحت کنترل درآوریم.

انتهای پیام/