لرستان – سفیر افلاک

تندیس همسر شهید نورخدا موسوی به عنوان زن فداکار لرستانی ساخته شود

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از خبرافلاک  سردار حبیب الله توکلی در مراسم تجلیل از بانوان پیشکسوت دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس ما در امتداد عاشورا و محرم حسینی بوده است اگر ۱۴۰۰ سال از حادثه بزرگ کربلا می گذرد و نتوانستیم در رکاب حسین بجنگیم، خدا را شاکریم که تولد ما و مقطع زمانی حیات ما طوری رقم خورد که در رکاب امام خمینی(ره) باشیم و دفاع مقدس را تجربه کنیم.

وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبری پیرامون تلاش مغرضانه برخی برای تحریف دفاع مقدس افزود: این هفته فرصتی است برای بیان واقعیت ها و حقایق جنگ، تشریح نقش اقشار مختلف مردم و مدیریت و فرماندهی امام (ره) و همچنین بیان مظلومیت ها؛ در دفاع مقدس طلبه، پزشک، دانشجو، معلم، کشاورز نیروی مسلح همه در کنار هم قرار گرفته و دریک سنگر روبه روی دشمن می جنگیدند که این ها همه از هنر امام بود.

جانشین فرمانده سپاه لرستان عنوان کرد: جنگ ۸ ساله با مشارکت مردم روز به روز پیش می رفت و بعد از عزل بنی صدر با مدیریت و فرماندهی امام(ره) و به کارگیری افراد متخصص و استفاده از نظراتشان چهار عملیات بزرگ طراحی شد که با پیروزی رزمندگان رقم خورد و سرنوشت جنگ تغییر کرد.

وی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خواهران ما حضرت خدیجه، ام البنین، فاطمه زهرا(س) و زینب کبری(س) را الگو ی خود قرار دادند؛ هیچ صبری بالاتر از صبر زینب کبری نیست اگر مخابره پیام زینب(س) نبود امروز شاهد شکوه اربعین و این همه انسان آزاده نبودیم؛ خواهران ما در دفاع مقدس به تاسی از حضرت زینب(س) در کنار شوهران و مردان خود قرار گرفتند و نقش آفرینی کردند و نیمی از بار جنگ را زنان و خواهران انقلابی ما به دوش کشیدند.

سردار توکلی با اشاره به صبر و مقاومت و مدیریت بانوان ایرانی در نگهداری از همسران و فرزندان جانباز تصریح کرد: بانوان ما در آن شرایط خاص با شجاعت و استقامت برای دفاع از شهر و دیار خود اسلحه به دست گرفتند و امروز بر اساس آمار بیش از شش هزار خواهر شهید در ایران داریم و بیش از ۵۰۰ شهیده متعلق به استان لرستان است.

وی با بیان این که بسیاری دختران جوان ارثیه، جهیزیه، حلقه های طلا و جواهر خود را بدون این که کسی متوجه بشود در اختیار ستادهای پشتیبانی جنگ قرار می دادند بیان کرد: خواهران ما همپای مردان مسئولیت های سخت را به عهده می گرفتند بسیج خواهران زحمات زیادی کشیدند و امروز در همه شهرستان ها گردان های کوثر خواهر را با توان بالا داریم.

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: در این عمر ۴۰ ساله انقلاب سنگر و نوع خدمات تغییر کرده و همچنان خدمات ادامه دارد در دفاع مقدس خیلی از شهرهای ما بمباران شد و مهاجران و آوارگانی از استان های اطراف به استان ما آمدند اما زنان این مرز و بوم به خوبی میزبان آن ها بودند.

وی با یادآوری نقش بانوان ایثار و مقاومت همچون ناهید فاتحی و فرنگیس حیدرپور گفت: تندیس همسر شهید سید نورخدا موسوی به عنوان زن فداکار لرستانی در عرصه دفاع از انقلاب و اسلام ساخته شود تا بتوانیم الگو و اسطوره را برای نسل های آینده معرفی کنیم.

سردار توکلی عنوان کرد: امروز همه ما وظیفه داریم برای ترویج عفاف و حجاب و تربیت فرزندان انقلابی و متعهد تلاش کنیم؛ ان شاالله در ادامه هم جوانان، مردان و زنان با غیرت در گام دوم انقلاب مسیر نورانی را با قدرت ادامه خواهند داد.

Exit mobile version