همزمان با هفته دفاع مقدس یادواره ۴۲ شهید فرهنگی آموزش و پرورش بروجرد برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک عبدالحمید گودرزی رزمنده دفاع مقدس در این مراسم اظهار داشت: علم در اسلام جایگاه ویژه و برجسته ای دارد که انسان اگر در مسیر الهی قرار بگیرد، به اوج معنویت و انسانیت پیش می برد.

وی افزود: علم انسان را به جایگاه رفیعی می رساند و در واقع علم راه سعادت و ساختن انسان را می آموزد افزود: رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس به خداوند ایمان آوردند، از ولی امر خود اطاعت کردند و راه الهی و عاشورایی پیش گرفتند که در نهایت پیروزی را در این جنگ از آن خود کردند.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به این که جنگ تحمیلی، جنگ بین حق و باطل بود گفت: جنگ هشت ساله یک جنگ نابرابر بود که کشورهای مختلف با کمک های فراوان دشمن را یاری می کردند و صدام قصد داشت طی یک هفته ایران را از بین ببرد، اما مردم با مقاومت خود ۳۴ روز دشمن را در پشت دروازه های خرمشهر نگه داشتند و در نهایت دشمن را به عقب راندند.

وی تصریح کرد: با پیرزوی ملت ایران در جنگ هشت ساله، عزت و سربلندی نصیب ملت ایران شد و صدور انقلاب اسلامی ایران به بسیاری از کشورهای منطقه، نتیجه و ثمره ایستادگی و مقاومت ایران در جنگ تحمیلی بود.

گودرزی عنوان کرد: امروز ایران اسلامی در بسیاری از عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته و به خودکفایی رسیده و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه بی نظیر است.

وی بیان کرد: شهدا با خدا معامله کردند؛ امام(ره) فرمودند که شهدای ما کسانی هستند که زیارتگاهشان تا روز قیامت عبادتگاه عاشقان است.

رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا و رشادت و ایثارگری رزمندگانی است که سالها ایستادند و امروز مسئولان باید تلاش کنند تا در راه خدمت به مردم گام برداشته تا بتوانند راه شهدا را ادامه دهند.

انتهای پیام/