سرمربی تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد با انتقاد از سازمان لیگ گفت: حیف است مهدی تقوی و تیم قائمشهر که آمده‌اند تجربه‌شان را در کشتی بگذارند، از لیگ بروند.

 به گزارش سفیرافلاک، علیرضا رضایی در برنامه دایره طلایی در مورد تیمش در لیگ برتر آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد با توجه به اینکه یک مکان فرهنگی است و از سالیان گذشته در ورزش فعال بوده، یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های فرهنگی ورزشی کشور محسوب می‌شود که در قریب به ۲۰ رشته فعالیت می‌کند و با چارت مشخص وارد لیگ شد. این باشگاه عزمش جزم است که از جوان‌های شایسته و دانشجوی کشور استفاده شود. حتی در رابطه با استفاده از ورزشکار خارجی خصوصاً در زمینه کشتی مخالفت کردند و منطق دوستان این بود که با توجه به پتانسیل بالای کشتی کشور، حیف است که از جوانان کشور استفاده نکنیم.

وی در مورد سرمربیگری‌اش در تیم دانشگاه آزاد، تصریح کرد: هرچند تمایل نداشتم سرمربیگری کنم و مثل سال گذشته به‌عنوان مدیرفنی کنار تیم باشم، اما بنا به دلایلی این وظیفه به من سپرده شد که به دانشگاه آزاد کمک کنم. چون سال‌ها در رده‌های سنی جوانان و امید خدمت کردم سعی من بر این بود که از جوانان استفاده کنم. جوانان بسیار خوب و توانمندی با میانگین سنی ۲۱ سال، در تیم ما حضور دارند. یکی دو کشتی‌گیر ما بالای ۲۱ سال هستند. دو قهرمان نوجوانان و جوانان جهان و مدال‌دار امیدهای جهان را داریم. سعی کردیم از جوانان استفاده کنیم تا از امکاناتی که دانشگاه می‌تواند برای‌شان ایجاد کند، استفاده کنند.

رضایی از آغاز تمرینات تیمش خبر داد و گفت: تمرینات ما از امروز (شنبه) آغاز شده است و بچه‌ها وارد اردو شدند. تست کرونای گروهی که در تهران به اردو ملحق شدند، جوابش آمده است که همه منفی بودند. بچه‌هایی هم که از امروز آمدند، تست دادند و اگر نمونه‌شان منفی باشد، کشتی‌گیران با هم ادغام خواهند شد.

نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن با اشاره به اتفاقاتی که سال گذشته در لیگ رخ داد، تأکید کرد: سال گذشته با توجه به اینکه علیرضا دبیر تازه انتخاب شده بود و کمیته لیگ به سازمان لیگ ارتقا پیدا کرد، کم و کاستی‌هایی وجود داشت، اما در مجموع مسابقات قابل قبول بود. در جریان لیگ تنش‌هایی بین چند تیم داشتیم که یکی دو تیم انصراف دادند. این البته طبیعی بود و در سال‌های قبل هم اتفاق افتاده بود. امسال هم که کرونا شرایط جدیدی را بر ورزش دنیا حاکم کرده است و ما هم مستثنی از این قضیه نیستیم. زمانی که اعلام شد لیگ برگزار می‌شود، ما اقدام به یارگیری کردیم. بعد از قرعه‌کشی دیدیم بلافاصله قرعه تغییر کرد و برخی تیم‌ها انصراف دادند!

وی ادامه داد: سازمان لیگ به ما برنامه داد که دو تا کشتی در یک روز داریم. من با همکارانم مشورت کرده و گفتم تمرین را روی این موضوع که دو کشتی صبح داریم، متمرکز کنیم، چون بعدازظهر کاری نداریم، اما حالا نصیرزاده می‌گوید شهدای زنجان به لیگ اضافه شده است و بعدازظهر باید کشتی بگیریم. حالا اعضای کادر فنی تیم من باید آنالیز کنند که ما بعدازظهر هم مسابقه داریم. البته شرایط برای همه تیم‌ها یکسان است و همه وضعیت تمرینی مناسبی ندارند. این برای سازمان لیگ کشتی مسئله مطلوبی نیست و از نگاه من نمره منفی است.

علیرضا رضایی در مورد رأی صادر شده در پرونده حاج آقانیا و فروتن و توضیحات رئیس سازمان لیگ در برنامه دایره طلایی خاطرنشان کرد: این حرف‌ها کاملاً بی‌اساس بود. کشتی‌گیر یا قرارداد می‌بندد یا خلاف می‌کند. کشتی‌گیر با تیمی مثل دریاچه ارومیه قرارداد می‌بندد که در ادامه منحل می‌شود، پس همه قراردادها باطل می‌شوند. بعد آنها با استقلال به توافق می‌رسند. قرارداد که منتقل نمی‌شود. قرارداد فسخ و تیم منحل شده است و دو کشتی‌گیر به استان خودشان رفتند. قائمشهر شهرستان کشتی خیز و خاستگاه کشتی است. شهرهای شمالی به هم نزدیک هستند. امامعلی حبیبی از قائمشهر کشتی‌اش را شروع کرده است، خود تقوی هم به همین شکل. این تیم همت می‌کند که روانه لیگ شود. تیم هیئت کشتی قائمشهر جور استان مازندران را می‌کشد. استان مازندران به واقع ورزشی‌ترین استان کشور است. باید کمکش کنیم نه اینکه با حرکات این‌چنینی، از حضور در لیگ منصرف‌شان کنیم.

رضایی تصریح کرد: این دو کشتی‌گیر اصلاً با قائمشهر قرارداد دارند و اینها روی کاغذ است. همه تیم‌ها قرارداد چهار برگی امضا می‌کنند. کشتی‌گیر موظف است رضایت‌نامه از استان بیاورد. ما نباید درباره آن زود قضاوت کنیم. سازمان لیگ نسبت به تیم قائمشهر اجحاف کرد و عملکرد درستی نداشت. حیف است مهدی تقوی و تیم قائمشهر که آمده‌اند تجربه‌شان را در کشتی بگذارند، از لیگ بروند. مطمئنم مهدی تقوی مربی خوبی می‌شود، چون دید خوبی دارد. حیف است این تیم را از دست بدهیم. ضمن اینکه کشتی‌گیر نمی‌تواند بگوید دلش می‌خواهد به فلان تیم برود، در حالی که قرارداد دارد. بد است کار بخواهد به محرومیت کشتی‌گیر برسد و این اصلاً به صلاح نیست. در این زمینه من فکر می‌کنم نصیرزاده زود و عجولانه قضاوت کرد.

سرمربی سابق تیم کشتی امید کشورمان خاطرنشان کرد: اگر مسابقات جهانی بخواهد برگزار شود، تنها مسابقه‌ای است که نیمچه اطلاعاتی از آمادگی کشتی‌گیر را به مربیان تیم ملی می‌دهد، رقابت‌های لیگ است. در واقع هر تیمی انصراف دهد، کار فنی تیم ملی در این وضعیت سخت‌تر می‌شود، چون تعداد کشتی‌گیر و تیم‌ها کمتر می‌شوند و مربیان کمتر متوجه میزان آمادگی کشتی‌گیران خواهند شد.

  • منبع خبر : تسنیم