حسنی مقدم، رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی به 20 هزار هکتار افزایش می یابد و توسعه کشت می تواند در اشتغال و اقتصاد موثر باشد.

به گزارش سفیر افلاک اسفندیار حسنی مقدم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس طرح مورد نطر در دو برنامه پنج ساله سطح زیر کشت گیاهاین دارویی به ۲۰ هزار هکتار افزایش می یابد.

وی افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان سه هزار هکتار است که با این برنامه سطح زیر کشت افزایش یافته و گیاهان دارویی بیشتری تولید و عرضه می شود.

حسنی مقدم با اشاره به ظرفیت ایجاد گلخانه ‌ها نیز بیان کرد:  توسعه گلخانه‌ها یکی از بهترین و اقتصادی ترین فعالیت‌های  بخش کشاورزی است که میزان بهره وری و افزایش هفت برابری تولید نسبت به فضای باز همچنین میزان اشتغال زایی قابل توجه از مزیت های توسعه گلخانه‌ها است.

رئیس جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که کشاورزان استان توان تامین وثیقه بالا را ندارند گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در بخش کشاورزی و خرده مالکی بودن  ۹۵درصد این بخش ، کشاورزان توان تامین وثیقه بالا برای اخذ تسهیلات را ندارند، بنابراین برای اجرای طرح‌های بخش کشاورزی باید میزان وثیقه‌ها ساماندهی شود.

حسنی مقدم به  توسعه باغات دیم نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه کشت بادام، انگور ، سنجد ، زرشک و  گل محمدی استان از ظرفیت خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/