لرستانی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز گفت:وجود بیش از 4 هزار شهید روحانی در هشت سال دفاع مقدس نشان دهنده حضور پررنگ این قشر اثرگذار جامعه دینی در دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور است.

حجت الاسلام علی لرستانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در هیچ مقطعی از تاریخ ایران سراغ نداریم که تمامی کفر در برابر تمامی اسلام قرار گیرد و فرماندهی جنگ به عهده یک فقیه عادل، یک حکیم الهی، یک مرجع فیلسوف شجاع و یک روحانی سیاستمدار چیره‌دست باشد؛ چراکه دفاع مقدس، جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا و جنگ ایمان و رذالت، جنگ استضعاف و استکبار بود.

وی افزود: ما در دفاع مقدس نشان دادیم برای حفظ اسلام جنگیدیم و این حقیقت در وصیتنامه شهدای جنگ تحمیلی به صورت مکرر بیان گردیده است، در جنگ تحمیلی از اخلاق نظری به اخلاق عملی رسیدیم؛ عالمان و عارفانی را به جهان معرفی کردیم که راه صدساله را یک‌شبه طی و پایه‌های مکتب مقاومت در برابر قداره‌بندان تاریخ معاصر را پی‌ریزی کردند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز بر ضرورت تبیین نقش روحانیت در هشت سال دفاع مقدس تأکید و عنوان کرد: نسل جوان امروز باید بیش از پیش با رشادت ها و مجاهدت های روحانیت در عرصه های مختلف انقلاب به ویژه دفاع مقدس آشنا شود.

وی گفت: حضور روحانیت در هشت سال دفاع مقدس تنها تبلیغی نبوده است، بلکه روحانیت علاوه بر مسائل تبلیغی، همگام با سایر رزمندگان در عرصه های رزمی نیز حضوری فعال داشته اند.

لرستانی با اشاره به این که متأسفانه پیرامون تبیین نقش روحانیت در هشت سال دفاع مقدس غفلت صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه های گسترده دشمن علیه روحانیت، جامعه امروز نیازمند آشنایی بیشتر با خدمات، تلاش ها و جانفشانی های روحانیت در عرصه ها و صحنه های مختلف انقلاب است.

وی بیان کرد: این مناسبت ها فرصتی برای تبیین جایگاه روحانیت در جبهه های حق علیه باطل است؛ وجود بیش از چهارهزار شهید روحانی در هشت سال دفاع مقدس نشان دهنده حضور پررنگ این قشر اثرگذار جامعه دینی در دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور است.

انتهای پیام/