شرکت رایا کشاورز زاگرس با حمایت بسیج خرم آباد زمینه اشتغال بانوانِ مناطق کم برخوردار را فراهم کرده است.

به گزارش سفیر افلاک یکی از عوامل مهم ارتقا، پیشرفت و ماندگاری شرکت ها و کارگاه های تولید داخلی، حمایت های مادی و معنوی نهادهای ذیربط و مسئولین است که می تواند در جهت حفظ اشتغال و رونق تولید و چرخیدن چرخ اقتصاد موثر باشد.

در حالی که یکی از مشکلات زنان سرپرست خانوار و بدسرپست، اشتغال  است، در برخی از موراد دست هایی نیکوکار برای گره گشایی از مشکلات آنها بلند می شود تا بتوانند برای زندگی درامدزایی داشته باشند.

راه اندازی کارگاه های تولیدی با ظرفیت داخلی علاوه بر جهش تولید، زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم می کند، اشتغالی که می تواند در کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی نقشی اساسی داشته باشد.

در همین راستا شرکت رایا کشاورز زاگرس خرم آباد به همت دو جوان کارآفرین لرستانی با کشت، پرورش و تولید بیش از ۳۴ نوع گیاه دارویی از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون متخصصان و فارغ التصیلان بسیاری از رشته تحصیلی کشاورزی و دیگر جوانان جویای کار در این راستا مشغول به کار شده اند.

کاشت، داشت، برداشت، برگ چینی و بسته بندی گیاهان بخشی از امورات شرکت رایا کشاورز است که نیازمند چندین مکان بزرگ و نیروی کار است از همین رو سپاه ناحیه خرم آباد با داشتن ظرفیت سوله های ورزشی که باوجود کرونا در حال حاضر تعطیل بوده، برای حمایت از جوانان کارآفرین اقدام کرده است.

سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر فرمانده سپاه خرم آباد با اشاره به نقش مهم کارآفرینان در مسیر جهش تولید اظهار داشت: کارگاه ها و شرکت های تولیدی از سوی مسئولین و همچنین مردم کشور نیازمند حمایت هستند.

وی افزود: پشتیبانی ها از تولید داخلی زمینه رشد و صادرات بسیاری از محصولات شرکت ها را فراهم می کند.

فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد تصریح کرد: باتوجه به بیماری کرونا، سوله ورزشی کوی امام رضا (ع) با فضایی بزرگ در اختیار شرکت رایا کشاورز قرار گرفته و تاکنون با شناسایی بسیج و دفتر تسهیل گری محله اسد آبادی بیش از ۴۰ زن بد سرپرست وبی سرپرست در این مکان، با رعایت فاصله اجتماعی و اجرای پروتکل های بهداشتی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای اختصاص دادن دیگر سوله های ورزشی به شرکت با اولویت اشتغال مردم همان محلات عنوان کرد: دو کارآفرین لرستانی با راه اندازی این کارگاه ها و پر کردن اوقات فراغت و کسب درآمد مناسب برای خانواده های مناطق کم برخوردار خدمتی ارزنده به مردم شهر خود ارائه دادند.

لازم به ذکر است که از ۳۰۰ هکتار گیاه دارویی کشت شده در خرم آباد حدود ۵۰ هکتار گیاه دارویی به لیمو است که هر هکتار به لیمو از زمان کاشت تا برداشت به مدت ۹ ماه بیش از ۲۰ شغل با در آمد مناسب ایجاد می‌کند.