کاظمی، نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: مینی پالایشگاه پلدختر آبان ماه امسال افتتاح می شود.

به گزارش سفیر افلاک، سید حمید رضا کاظمی در دیدار با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: دشمنان نظام به ناحق بر علیه ملت ایران جنگ ۸ساله را تحمیل کردند ولی رزمندگان ما با توکل برخدا وتبعیت از ولایت فقیه به پیروزی رسیدند و استکبار در این برهه حساس تمام توطئه های خود را برای از پا درآوردن ملت برنامه ریزی کرد و خیال می کنند ایران به مانند بحرین وکویت با یک تلنگر سر تسلیم فرود بیاورند.

وی افزود: سختی، تنگنا وتحریم ابزار شیطنت برای جدایی ملت از حکومت است به طوری که وضعیت اقتصادی را به جایی رساندند که اقشار محروم جامعه تحت فشار هستند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس تصریح کرد: اتحاد و همدلی در بین مردم ومسئولان می تواند سبب یاس ونا امیدی دشمن شود و در این راستا دولت با صدور اوراق به دنبال تکمیل پروژه های نیمه تمام است به طوری که یک هزار و۱۰۰میلیارد تومان ردیف اعتبار برای احداث جاده پلدختر به خرم آباد در قالب دو فاز در حال انجام است.

وی بیان کرد: باتوجه به مشکلات اقتصادی ۴۳ میلیارد تومان بودجه دولت برای توسعه شهرستان در نظر گرفته شده که بالای ۹۰درصد بودجه متمرکز و ۱۰درصد بودجه استانی بوده که هزار و۱۰۰میلیارد ردیف گرفتیم.

کاظمی گفت: در جلسه ای با معاون رئیس جمهور قرار شد این طرح، ماده ۵۶شود و بانک ملی، سینا وصادرات تسهیلات طرح پرداخت کنند تا طی چهار یا پنج سال به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: هشت هزار و۳۰۰متر تونل در قالب هفت تونل در مناطقی همچون  تنگ تیر، گاه زرده، ملاوی و ورودی شهر پلدختر احداث می‌شود. روکش آسفالت در برخی نقاط جاده در حال انجام است و ایمن سازی آن هم صورت می گیرد و در حوزه بهداشت و درمان بالای ۵۰میلیارد تومان هزینه شده است.

نماینده مردم پلدختردر مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت گازرسانی به این شهرستان افزود: درصد گازرسانی فعلی پلدختر ۶۵درصد است که امیدواریم با افتتاح چند طرح این میزان پیشرفت به ۸۵درصد برسد.

وی اظهار داشت: چاه هفتم شهر پلدختر حفر شد و منبع دوم آب برای جبران کمبودهای فشار آب در برخی نقاط شهری پلدختر احداث شده است البته مطالعات اولیه سد چولهول تمام و فاز دوم آغاز شده است که به دنبال قرار گرفتن این طرح در ردیف ملی بودجه هستیم.

کاظمی عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته کارخانه مینی پالایشگاه در آبان ماه قابل افتتاح شده و صنابع کوچک در کنار آن در حال احداث است که ۲۰۰میلیارد تومان برای به پیمان رفتن کارخانه آهک هیدراته از شرکت ایمیدرو مشخص شده تا کارگاه های این کارخانجات فعال شود و مشکل بیکاری به مراتب رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های پمپاژ آب از طرح های اولویت دار آب رسانی استان است که در قبل سیلاب صدها میلیارد هزینه شد حتی برخی از آنها به مرحله افتتاح رسیدند ولی سیلاب آنها را تخریب کرد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰۰میلیون تومان اعتبار برای فعال سازی مجدد پروژه ها مشخص شده  که امیدواریم تا سال ۱۴۰۰مردم به خصوص کشاورزان از طعم شیرین این افتتاح ها بهره ببرند.

وی با اشاره به پروژه ۱۵ساله تعطیل شده کارخانه سیمان بیان کرد: با مشورت بانک این طرح تغییر پیدا کرد و به طرح تولید کاغذ مبدل شد که پیگیری ها همچنان از طریق بانک و دولت ادامه دارد.

انتهای پیام/