ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: ۷۰ هزار نفر از دانش آموزان استان لرستان به موبایل و شبکه شاد دسترسی ندارند.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و استفاده از فضای مجازی برای دریافت دروس، در استان حدود ۷۰ هزار دانش آموز به شبکه شاد دسترسی ندارند که  همه دستگاه ها در پشتیبانی از آموزش و پرورش سهیم هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش متعلق به یک دستگاه نیست و پایه و اساس کشور است و همه دستگاه‌ها موظفند آموزش و پرورش راه یاری کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: زیر بنای آموزش در دستگاه تعلیم و تربیت آموزش حضوری است و به همین منظور اکثر مدارس مورد بازدید بازرسان وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته و کماکان تحت نظارت هستند.

وی با اشاره به ضرورت حضور دانش آموز در برخی از مقاطع  مثل پایه اول ابتدایی در مدرسه و برقراری ارتباط با معلم و مدیر و قرار گرفتن در جریان آموزش به اولیا و دانش آموزان گفت: والدین ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی فرزندانشان را یکی دو روز در هفته به مدارس برده تا با شیوه های آموزشی آشنا شوند  و این در حالی است که بسته های آموزشی و آموزش مجازی توسط آموزش و پرورش در حال انجام است.

ثمینی با اشاره به تقارن ایام اربعین و عزیمت علاقه‌مندان به حرم اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و با توجه به مسدود بودن مرزها می‌توان هزینه های این سفرها را در جهت کمک های خیر  خواهانه و به منظور تهیه موبایل برای دانش آموزان نیازمند و قشر ضعیف قرار داده تا با همکاری نیروهای جهادی و مجموعه خیرین بخشی از این  مشکل برطرف شود.

وی به موضوع تقویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی تا حد ممکن در این زمینه آموزش و پرورش را یاری کنند. همچنین ثبت احوال و سایر دستگاه‌های اجرایی در زمینه شناسایی و ادامه تحصیل این قشر و برطرف کردن مشکلات تحصیلی دانش آموزان و احیانا کمک های مالی با همکاری خیرین و دستگاه‌های حمایتی اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بیان کرد: در صورت امکان نسبت به افزایش پهنای باند مدارس اقدام کرده و  تخفیفاتی را که در حدود اختیارات استان است در زمینه هزینه اینترنت مدارس اعمال شود.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت عموم افراد در امر مدرسه سازی به اجرای طرح اجر به آجر در آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار داشت: مردم با شرکت در این طرح علاوه بر برخورداری از برکات امر مقدس مدرسه سازی و سهیم بودن در ساخت مدارس در جذب اعتبارات ملی نیز به واسطه مشارکت عمومی موثر واقع شوند.

انتهای پیام/